logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 8 آذر, 1393 - 19:29
کد مطلب: 4409
شاید مسرت بخش ترین خبری که به گوش اشغالگران می رسد همین «خستگی از جنگ» از جانب مجاهدان و مدافعان از وطن باشد و اگر این خبر از زبان مقامات ارشد باشد که جای خود دارد.

حسن مولوی/ ارگان تبلیغاتی استکبار با تهیّۀ مستندهایی از کشورهای جنگ زده و اغلب مسلمان و تکرار عبارت «خسته از جنگ»، آن هم بطور گسترده، نه از سر دلسوزی، بلکه دنبال اهداف شیطانی خود است که آن را طی سالیانی بس دراز آزموده و نتیجه گرفته است.

امروز سه شنبه ۸ مهر ۹۳، «اشرف غنی احمد زی» یک روز بعد از رسیدن به ریاست جمهوری افغانستان، ضمن امضای پیمان امنیتی با آمریکا و ناتو، طی جملاتی این پیمان را تعامل با جهان خواند و از «صدای آشنای یک افغان خسته از جنگ» سخن گفت.

هم زمان با این رویداد، تلویزیون فارسی BBC نیز با تهیّۀ مستندی از خانواده های کشته شدگان افغانی و پخش گریه های مادران داغدار بارها با تکرار عبارت «این مادر خسته از جنگ» یا «این مردم خسته از جنگ» توسط مجری، به این عبارت مشکوک دامن می زد.

یاسر عرفات، رئیس وقت حکومت خودگردان فلسطین هم در پنجاه و سومین نشست عمومی سازمان ملل در سال ۱۹۹۸، با دست کشیدن از دفاع از وطن و صلح و سازش با استکبار و صهیونیست ها– که صلح خود را «صلح شجاعان» نامید- پیام این «خستگی از جنگ» را به گوش آنها رساند و خود را محبوب جبهه استکبار ساخت.

این جمله انحرافی و دشمن شادکن (خسته از جنگ)، متأسفانه از زبان رئیس جمهوری اسلامی ایران در سوم مهرماه ۱۳۹۳، در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل نیز تکرار شد. آنجا که آقای روحانی آدرس سیاستمداران و نخبگان معتدل را –که نه غرب ستیزاند و نه غرب گرا – به اعضای سازمان ملل داد و از «صدای آشنای یک افغان خسته از جنگ، عراقی قربانی افراطی گری و …» سخن گفت و نیز اذعان داشتند که ملت های منطقه غفلت هایی هم تراز با نقش استعمار غرب در عقب افتادگی منطقه دارند.

در تمام کشورهایی که آقای روحانی برشمردند، عیان است که آمریکا و غرب مهاجم و آغازگر جنگ و نیز اشغالگر است با این حال هیچ علامتی از خستگی از جنگ از خود بروز نمی دهند ولی مدافعان از وطن متهم به خشونت و جنگ طلبی می شوند و پیام «خستگی از جنگ» به طور دائم و از طرق گوناگون به گوش مردم منطقه می رسد.

شاید مسرت بخش ترین خبری که به گوش اشغالگران می رسد همین «خستگی از جنگ» از جانب مجاهدان و مدافعان از وطن باشد و اگر این خبر از زبان مقامات ارشد باشد که جای خود دارد.

اما با مطالعه آموزه ها، متون و تعالیم دینی از آدم تا خاتم و از اوصیا تا اولیای الهی عبارت «خسته از جنگ» ویا عبارتی شبیه به آن مستفاد نشده است.

اما عبارات ترغیب ملت ها و امت ها به جنگ با استکبار و اشغالگر تمام صفحات تعالیم دینی را پر کرده است. آنجا که حضرت امیر(ع) شبانه روز مردم را به جنگ دعوت می کنند و عواقب «خستگی از جنگ» را گوشزد می نماید، در فرازی از خطبه ۲۷ نهج البلاغه می فرمایند:

” بدانید که من شب و روز و نهان و آشکار، شما را به جنگ این قوم دعوت کردم، به شما گفتم که با اینان بجنگید پیش از اینکه با شما بجنگند، به خدا قسم هیچ ملّتى در خانه‏اش مورد حمله قرار نگرفت مگر اینکه ذلیل شد. اما شما مسئولیت جهاد را به یکدیگر حواله کردید و به یارى یکدیگر بر نخاستید تا دشمن از هر سو بر شما تاخت، و شهرها را از دست شما گرفت.”

به هر حال غرب تاثیر این عبارت سحرآمیز را آزموده است و در بلاد اسلامی از این راه به نتایج مهمی از جمله تسلط بر جان و مال و اموال و ناموس آنها دست یافته اند. مبادا با این آدرس اشتباه ما را نیز از جنگ خسته کنند. ولی به کوری چشم دشمنان، جمله زیبای «کی خسته است؟ دشمن» یادمان نرفته است.

نظر شما