سرویس: سیاسیکد خبر: 6771|06:11 - 1401/05/11
نسخه چاپی

ازار جدید برخی بانکهای دره شهر برای مردم/بخشنامه امهال تسهیلات بانک مرکزی کشک/معاون اقتصادی به رفتار لجوجانه بانکها ورود کند

ازار جدید برخی بانکهای دره شهر برای مردم/بخشنامه امهال تسهیلات بانک مرکزی کشک/معاون اقتصادی به رفتار لجوجانه بانکها ورود کند
پس از پیگیری نماینده حوزه جنوب برای پرداخت اعتبار دور دوم امهال این تسهیلات حال بانکهای عامل برای امهال خواستار پرداخت سود چند ماه تاخیر گذشته از دامداران و کشاورزان و شده اند.

به گزارش سیمره خبر،در حالیکه عملکرد برخی بانکهای دره شهر داد مردم و فرماندار بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان را دراورده، اینبار برخی بانکها در اقدامی عجیب بخشنامه امهال تسهیلات دامداری و کشاورزی را به میل خود دور زده اند.

 

🔸پس از پیگیری نماینده حوزه جنوب برای پرداخت اعتبار دور دوم امهال این تسهیلات حال بانکهای عامل برای امهال خواستار پرداخت سود چند ماه تاخیر گذشته از دامداران و کشاورزان و  شده اند.

 

🔸همچنین برخی دیگر نیز با دور زدن بخشنامه امهال این تسهیلات را منوط به تسویه ۶ ماه یکبار کرده اند.

 

این در حالی است که طبق بخشنامه بانک مرکزی اصل سود تسهیلات با سررسید ۱۴۰۰ به مدت ۳ سال باید امهال شود واگر دور دوم طول کشیده ارتباطی با وام‌گیرندگان نداشته است.

 

🔸چرا باید دامداران و کشاورزان برخلاف بخشنامه مبالغ بالایی برای امهال قانونی پرداخت کنند و عملا تعیبن ۶ ماهه پرداخت بر اساس کدام قانون شکل گرفته است؟

 

🔸واقعیت این است دیگر کارد به استخوان مردم رسیده و فرماندار باید از طریق معاون اقتصادی استاندار به رفتارهای لجوجانه برخی بانکها که جو نارضایتی از دولت را بوجود اورده اند ورود جدی کند.زهره مهرابی