سرویس: سیاسیکد خبر: 6769|06:08 - 1401/04/09
نسخه چاپی

امهالی که مردم را بدهکارتر کرد/دولت برای مردم ایلام صبر ایوب دارد

امهالی که مردم را بدهکارتر کرد/دولت برای مردم ایلام صبر ایوب دارد
تیرماه امسال به دلیل خشکسالی، بخشنامه امهال ۳ ساله تسهیلات کشاورزی و دامداری را به بانکها ابلاغ کرد اما اینکار همانند دیگر کارها فقط در حد بخشنامه ماند

به گزارش سیمره خبر ،مردم سیمره هر وقت کاری سر وقتش انجام نگیرد ضرب المثلی دارند که میگوید "لباسی که به عروسی نرسید برای عزا خوب است"

 

🔸شاید بهترین نمونه برای این ضرب المثل امهال تسهیلات کشاورزی و دامداری ناشی از خشکسالی باشد.

 

🔸تیرماه امسال  به دلیل خشکسالی، بخشنامه امهال ۳ ساله تسهیلات کشاورزی و دامداری را به بانکها ابلاغ کرد اما اینکار همانند دیگر کارها  فقط در حد بخشنامه ماند.

 

🔸در این مدت عدم اجرای این بخشنامه به چالشی بین بانک، بدهکاران و ضامنین تبدیل شد بطوریکه نماینده حوزه جنوب استان را نیز به واکنش واداشت.

 

🔸علیزاده نیز پس از درخواستهای مردمی با احضار مدیرعامل بانک کشاورزی به کمیسیون اب، منابع طبیعی و کشاورزی و جلسه ای با مدیرعامل بانک مرکزی خواستار اجرای این بخشنامه شد اما انها مانع اصلی اجرای ان را عدم ابلاغ توسط دولت فعلی عنوان کردند.

 

🔸متاسفانه اعلام این بخشنامه قبل از اجرا و وعده های دولت باعث شد طلبکاران از پرداخت اقساط خودداری کنند تا افزایش سود بانکی روی اقساطشان قوز بالاقوز شود.

 

🔸از ان سمت نیز به دلیل عدم پرداخت اقساط نام ضامنین و بدهکاران بعنوان مشتری بدحساب وارد سیستم بانک مرکزی شده و عملا هیچگونه خدماتی انهم در این وضعیت بد اقتصادی نمیتوانند دریافت کنند.

 

🔸حال سوال اینجاست چرا وقتی قرار نیست بخشنامه ای اجرا شود دولت اینگونه مردم را دچار سرگردانی و بدهکاری میکند؟واقعا بررسی یک بخشنامه که محل اجرای ان در بودجه ۱۴۰۰ مشخص شده برای یک دولت انقدر سخت است؟کلا چرای برای مشکلات ایلامیها دولت اینقد صبر ایوب بکار می برد؟ واینکه اگر قرار بر امهال است چرا حساب مردم را در لیست سیاه قرار گرفته؟

 

🔸متاسفانه طی چند هفته اخیر به دلیل ارسال پیامکهای بیشمار ، تماس وکلای و جلوگیری از دریافت خدمات بانکی توسط بانک کشاورزی عرصه بر مردم تنگتر شد تا مجبور به پرداخت اقساط خود همراه با سود و جریمه شوند و عملا این امهال به درد هیچ کشاورز و دامداری نخورد.

 

🔸قطعا اینگونه رفتارها فقط و فقط مردم را از دولت و مجلسی نا امید میکند که به ان امید داشتند/زهره مهرابی