سرویس: اقتصادیکد خبر: 6760|06:30 - 1401/03/12
نسخه چاپی

گرانی مرغ و روغن و بروز یک تهدید اجتماعی خطرناک/عروس و دامادها را دریابید

گرانی مرغ و روغن و بروز یک تهدید اجتماعی خطرناک/عروس و دامادها را دریابید
افزایش قیمت مرغ و روغن و افزایش دو برابری غذا در تالارها باعث شده برگزاری مراسم جشن تازه عروس و دامادها به دلیل عدم توان پرداخت هزینه تالار عملا با چالشی بسیار بد مواجه و اغاز زندگیشان در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

به گزارش سیمره خبر ،🔸سرانجام پس از چندین روز اما و‌ اگر و تکذیب و تایید صبح امروز لیست افزایش قیمت چهار قلم کالای اساسی اعلام شد.

 

🔸در میان این چهار قلم افزایش قیمت مرغ و روغن بعنوان پر مصرفترین مواد غذایی بیشتر از بقیه به چشم امد بطوریکه طی چند روز گذشته با هجوم مردم و احتکار برخی فروشندگان روغن نایاب و مرغ نیز در کمتر از یکساعت از مغازه ها پرکشید.

 

🔸اما در این بین بیشترین استرس و اضطراب را عروس و دامادها، رستورانها و تالارها متحمل شده اند.

 

🔸افزایش قیمت مرغ و روغن و افزایش دو برابری غذا در تالارها باعث شده برگزاری مراسم جشن تازه عروس و دامادها به دلیل عدم توان پرداخت هزینه تالار عملا با چالشی بسیار بد مواجه و اغاز زندگیشان در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

 

🔸پیش از این نیز برگزاری مراسمات جشن عروسی هزینه بردار بود و حال با این افزایش قیمت عملا ناممکن بنظر می رسد.

 

🔸هرچند خود تالارها و‌ حتی رستورانها نیز به دلیل این افزایش قیمت با اضطراب تعطیلی مواجه شده اند.

 

🔸با توجه به اینکه قیمتها قطعا برگشت ناپذیر است شاید تنها راه ممکن برای رفع این مشکل تخصیص مرغ و روغن سهمیه ای به عروس و دامادها ، تالارها و رستورانها باشد

 

🔸وزارت جهاد کشاورزی بعنوان متولی میتواند تا پیش از اغاز ماه محرم و صفر که مراسمات عروسی زیادی در پیش است به این موضوع ورود کرده و با یک راهکار ساده این نگرانی را از عروس و دامادها دور کند.

 

🔸قطعا عدم ورود به این موضوع باتوجه به تبعات ان، باعث ایجاد  زیربنای خطرناک برای بروز یک تهدید اجتماعی و به تبع ان یک اسیب جدی دیگر به جامعه خواهد شد.زهره مهرابی