سرویس: اجتماعیکد خبر: 6758|06:54 - 1401/03/10
نسخه چاپی

شهرداری متکدیان سازماندهی شده را کجا ببرد؟/پدیده گدایان سازمان یافته تهدیدی اجتماعی_امنیتی برای شهرستان است

شهرداری متکدیان سازماندهی شده را کجا ببرد؟/پدیده گدایان سازمان یافته تهدیدی اجتماعی_امنیتی برای شهرستان است
یکی از معضلاتی که این روزها گریبانگیر دره شهر شده حضور متکدیان سازمان یافته در سطح شهرستان است.

به گزارش سیمره خبر ،یکی از معضلاتی که این روزها گریبانگیر دره شهر شده حضور متکدیان سازمان یافته  در سطح شهرستان است.

 

🔸این موضوع به دلیل مزاحمت انان برای مردم و مغازه داران با واکنش اعتراضی شهروندان مواجه شده بطوریکه خواستار جمع اوری انها توسط مسئولان شدند.

 

🔸هرچند قرعه جمع آوری این افراد بنام شهرداری افتاد اما چند موضوع در این خصوص مورد توجه قرار نگرفت.

 

🔸اول اینکه این گدایان اغلب غیر بومی با سازماندهی بسیار خاصی در سطح کل شهرستان پخش می شوند که عملا جمع اوری انها  از حیطه کاری شهرداری خارج می شود.

 

🔸موضوع دوم اینکه شهرداری به دلیل نبود مکانی برای تحویل این افراد فقط می تواند انها را در سطح شهر جمع اوری و از شهر خارج کند که باتوجه به برگشت مجدد انها عملا کار بیهوده و وقت گیری است.

 

🔸تامین مکان این افراد برعهده بهزیستی است اما به دلیل هزینه بالا و وجود گدایان غیر بومی نه فقط در شهرستان که در استان نیزاین محلی برای نگهداری انها وجود ندارد و‌همین مشکل عملا دستور جمع اوری انها را بی نتیجه   می سازد.

 

🔸این در حالی است که خود این متکدیان  میتوانند علاوه بر ایجاد چهره ای نازیبا برای شهر، باعث تهدید سلامت، فروش مواد، فروش اسلحه، سرقت و بعضا معضلات امنیتی و اجتماعی دیگری شوند.

 

🔸حال باتوجه به اینکه متکدیان توسط فرد یا افراد غیر بومی و احتمالا بومی سازماندهی میشوند، دستگیری سرشاخه انها اولین و مهمترین گام برای کلیر کردن شهرستان  از این معضل انهم توسط  دستگاه قضا و نیروی انتظامی باشد.

 

🔸همچنین گام دوم نیز جلوگیری ورود متکدیان به شهرستان و برخورد قاطع با انها در صورت حضور مجدد است.

 

🔸در هر صورت عدم برخورد جدی با موضوع و نگاه سطحی به این پدیده خود میتواند باعث اسیب روانی_اجتماعی به شهرستان باشد./یاسر زینی وند مقدم