سرویس: فرهنگیکد خبر: 6753|23:44 - 1400/06/20
نسخه چاپی

«کارآفرینان» در قاب افق جای گرفت

«کارآفرینان» در قاب افق جای گرفت
مجموعه مستند «کارآفرینان» از قاب شبکه افق در برابر دیدگان مخاطبین قرار گرفت.

به گزارش سیمره خبر ،رشد مقوله کارآفرینی را شاید بتوان یکی از مهمترین مسیرهایی دانست که به رشد اقتصادی کمک بسیار زیادی میکند. همین موضوع عاملی شده تا بسیاری از نهادها به تلاش در زمینه افزایش و رشد کارآفرینی در جامعه مبادرت داشته باشند. 

رسانه یکی از مهمترین ابزاری است که میتواند با بررسی ابعاد مختلف این موضوع به رشد آن در جامعه کمک بسیار زیادی کند که در بین رسانه‌های موجود رسانه ملی به دلیل گستردگی بالای مخاطبین بیشترین در این زمینه میتواند بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد.

به دلیل همین مهم شبکه افق سیما در این مسیر قدم نهاده و با تولید مجموعه مستندی با عنوان «کارآفرینان» به تهیه کنندگی محمد علی فارسی و کارگردانی فاطمه سادات محمودپور سهم خود را ادا کرده است. این مجموعه ده قسمتی از امروز (شنبه) در برابر دیدگان مخاطبین قرار خواهد گرفت.

فاطمه سادات محمودپور کارگردان این اثر درباره اهداف ساخت این مجموعه مستند گفت: هدف ما از ساخت مجموعه کارآفرینان این بود که بار منفی و روانی که تحریم‌ها در میان مردم مخصوصا نسل جوان ایجاد کرده بود را بکاهیم.

وی افزود: به همین دلیل تلاش کردیم تا قصه تولیدکنندگان خوشنام و موفقی را به تصویر بکشیم که در همین شرایط، تولید داشتند و اشتغالزایی می‌کردند و باور داشتیم این قصه‌ها می‌تواند روحیه خودباوری را در میان مردم تقویت کند. 

کارگردان مجموعه مستند کارآفرینان تاکید کرد: کار با حمایت معنوی مجمع کارآفرینان ایران ساخته شد. مجمع، به عنوان بازویی بسیار قوی در کنار پروژه تا انتها حضور داشت. اما با وجود این حمایت، کار بسیار سخت و دشوار پیش می‌رفت. چرا که عزیزان کارآفرین اغلب جزو پر مشغله‌ترین انسانها هستند و همین موضوع، باعث می‌شد مدت زمان تولید دو یا حتی سه برابر پروژه‌های دیگر شود. به همین دلیل، علی‌رغم میل باطنی کار با ده قسمت خاتمه یافت. چرا که واقعا با بودجه تلویزیون نمی‌شد بیش از این به تولید ادامه داد. 

وی در پایان گفت: قطعا تاثیر ساخت چنین مجموعه‌هایی مثبت خواهد بود. تمام کارآفرینانی که ما درباره آنها کار کرده بودیم از زیر صفر و بدون پشتوانه مالی کار را آغاز کرده و به چنین جایگاهی رسیده‌اند. همین نکته به تنهایی کافی است برای آنکه یک جوان بداند اگر دیگران توانستند، او نیز خواهد توانست. 

گفتنی است این مجموعه مستند از امروز ساعت 17 و تکرار آن را روز بعد ساعت 2 و 7 به تماشا بنشینند.