سرویس: سیاسیکد خبر: 6752|23:37 - 1400/06/20
نسخه چاپی

بررسی علل دانشگاه گریزی دهه هشتادی ها؛

آموزش جدا شده از بازار کار، افراد را از سرمایه گذاری آموزشی منصرف می کند/ تقویت شبکه ملی اطلاعات راه حلی برای رونق آموزش

پایگاه خبری راه آرمان در راستای بررسی علل عدم استقبال دانش آموزان از ورود به دانشگاه میزگردی با حضور اساتید حوزه آموزش، جامعه شناسی و اقتصاد برگزار کرد.

به گزارش سیمره خبر ،به نقل ازراه آرمان، در سال جاری از میان یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموزی که مجاز به انتخاب رشته شدند، حدود ۵۰ درصد ترجیح دادند که انتخاب رشته کرده و شانس خود را برای ورود به دانشگاه بیازمایند.

در این راستا پایگاه خبری راه آرمان میزگرد تخصصی «بررسی علل عدم استقبال دانش آموزان از ورود به دانشگاه» را با حضور اساتید حوزه آموزش، جامعه شناسی و اقتصاد برگزار کرد.

نادر بازرگان معاون آموزشی تحصیلات تکمیلی دانشگاه غیرانتفاعی مهر کرمان در این رابطه گفت: علل آموزشی عدم استقبال دانش آموزان از انتخاب رشته دانشگاه ها را از دو بعد داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می دهیم، در بعد داخلی مهم ترین مساله نظام آموزشی ما است که در حال حاضر دچار مشکلاتی است.

وی افزود: محتوای نظام آموزشی ما در دبیرستان ها و دانشگاه ها سبب شده تا دانش آموزان ترجیح دهند راهی را انتخاب کنند که آن ها را مستقیم هدایت کند.

معاون آموزشی تحصیلات تکمیلی دانشگاه غیرانتفاعی مهر کرمان بیان کرد: به عنوان مثال فردی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارد باید در کنار دروس پزشکی دروس دیگری را هم مطالعه کند که هیچ گونه ارتباطی با پزشکی ندارد، این دوگانگی بیشتر در دروس دبیرستان مشاهده می شود.