سرویس: شهرستانکد خبر: 6694|14:25 - 1398/05/05
نسخه چاپی

جانشین سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام:

شهدای گردان ۵۰۵ محرم سند افتخار استان ایلام است

 شهدای گردان ۵۰۵ محرم سند افتخار استان ایلام است
جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت: وجود شهدای گرادن ۵۰۵ فراموش شدنی نیست و سند افتخاری در تاریخ استان ایلام است.

به گزارش سیمره خبر ،سرهنگ پاسدار "قدرت الله کریمیان"، جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در همایش گردان ۵۰۵ با گرامیداشت یاد و خاطره دلاور مردان و شهدای این گردان گفت: وجود شهدای گرادن ۵۰۵ فراموش شدنی نیست و سند افتخاری در تاریخ استان ایلام است.

وی با بیان اینکه سرافراز و بالندگی امروز ما مدیون رشادتهای رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس است، اظهار کرد: با حضور و جانفشانی همه اقشار تمامی قله های افتخار در دفاع مقدس را فتح کردیم.

وی تصریح کرد: مردم بعنوان صاحبان اصلی این انقلاب با دست خالی به همه افتخارات رسیده اند و هیچگاه در مقابل مستکبرین سر تعظیم فرود نخواهند آورد.

کریمیان در ادامه با اشاره به تحرکات امریکا در منطقه، یادآور شد: تاریخ شکل گیری انقلاب ها و فروپاشی انها نشان می دهد کسانی که به این کشور مستکبر اعتماد کردند متضرر شده اند.

وی افزود: متاسفانه هنوزم عده ای در کشور با خیال خام به دنبال مذاکره و اعتماد به امریکا هستند‌. جانشین سپاه استان ایلام یادآور شد : کشوری مانند امریکا که بعنوان بدهکارترین کشور و در استانه فروپاشی چگونه میتواند ناجی کشورها شود.

وی تصریح کرد: اگر امروز بیش از نیمی از صادرات ما کم شده نتیجه اعتماد برخی به آمریکا بوده است.

کریمیان افزود: آمریکا به بهانه ایران هراسی با ایجاد پایگاه نظامی در منطقه برای ماندن دست و پا می زند که قطعا در این مسیر راه به جایی نخواهند برد.

وی در ادامه با بیان اینکه هنوزم برخی دل در گرو امریکا دارند، گفت: تلاش دشمن و استکبار برای فروپاشی کشور القای عدم توانایی نظام در رفع نیازهای مردم است که شکل گیری ان در ذهن مردم، مسئولان و سرمایه گذاران اتفاقات بدی را رقم میزند.

کریمیان یادآور شد: آنها با این ترفند همانند فتنه ۹۶ به دنبال از بین بردن استانه تحمل مردم و دعوت انان به خشونت هستند.

وی تصریح کرد: فتنه ۹۶ با شعار مرگ بر گرانی اغاز شد اما در ادامه مردم متوجه شدند که محوریت تغییر کرده و کنار کشیدند.

کریمیان با بیان اینکه مردم منتقد هستند اما نظام و رهبر را دوست دارند، افزود: ‌علارغم جنگ تمام عیار،تحریم ها،جنگ های نیابتی به داخل کشور، برجام و تلاش برای کاهش توان دفاعی ایران، این قدرت آمریکاست که در حال کاهش است و بالعکس روز به روز بر قدرت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان افزوده می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به انقلاب منحصر بفرد و قدرت استراتیژیک، اقتدار و مشروعیت ایران در جهان در حال افزایش است.

این مقام نظامی در ادامه به سرنگونی پهباد امریکایی اشاره کرد و افزود: انهدام پهباد افسانه ای و فوق مدرن امریکا تنها گوشه ای کوچک از توان بالای دفاعی کشور ما است.

جانشین سپاه امیرالمومنین(ع) با بیان اینکه در تحریم ها و سختیها به خودکفایی رسیدیم خاطرنشان کرد: قطعا تمدن نوین اسلامی را براساس منویات مقام معظم در گام دوم انقلاب با عبور از سختی ها و امید بر آینده به سرانجام می رسانیم.