سرویس: شهرستانکد خبر: 6687|18:49 - 1398/05/04
نسخه چاپی

امام جمعه دره شهر:

سالهاست در خلیج فارس ساعتها به وقت انگلیس تنظیم نمی شود/نماز جمعه منافع نظام را در نظر میگیرد

سالهاست در  خلیج فارس ساعتها به وقت انگلیس تنظیم نمی شود/نماز جمعه منافع نظام را در نظر میگیرد
امام جمعه دره شهر گفت: اگر چه ترک عادت کهن آسان نیست اما انگلیسی بدانند که مدتهاست در خلیج فارس ساعتها به وقت انگلیس تنظیم نمی شود.

به گزارش سیمره خبر ،حجت الاسلام محمدجواد قنبر بیگی امام جمعه دره شهر در خطبه های نماز جمعه با اشاره به چهلمین سالروز برگزاری این فریضه عبادی و سیاسی در نظام اسلامی گفت:  این دستور الهی و سنت پیغمبر که قرنها تعطیل شده بود در نظام اسلامی با صلابت تمام برگزار شد

وی با بیان اینکه نماز جمعه تذکر تقوا و یاد خداست، اظهار کرد: انسان موجودی فراموشکار بوده که باید دائما به او تذکر داده شود.

قنبر بیگی تصریح کرد: با توجه به منفعت تذکر به مومنین ، تکرار بعضی آیات در قرآن نیز در همین راستا بوده است.

وی یادآور شد: نماز جمعه کانون اصلی تجمع نیرو های انقلابی، بصیرت افزایی و اعلام همبستگی مردم با سیاستهای کلی نظام است.

حجت الاسلام قنبربیگی تصریح کرد:  تاثیر نماز جمعه بر حضور مردم در پای صندوق های رای، راهپیماییها، اعتراضات برعلیه فتنه گران و بسیاری دیگر از صحنه های پرشور نظام را به وضوع می بینیم.

خطیب نماز جمعه دره شهر با اشاره به اینکه نماز جمعه فقط منافع نظام را در نظر میگیرد، افزود: گاهی دولتی یا حزبی از مسیر درست حرکت نمیکند و یا مواردی را کنار میگذارد که باید برای اصلاح به آنها تذکر داده شود حتی اگر این تذکر برایشان ناخوشایند باشد.

وی خاطرنشان کرد: گاهی مسئولین برای کسب رای مطلبی که هیچ ربطی به قرآن ، سیاست های نظام و قانون ندارد را بازگو میکنند که برای جلوگیرز از تکرار ان باید  که باید به او تذکر داد.

حجت الاسلام قنبر بیگی تصریح کرد: مثلا یک کسی گفته بود که نیرو انتظامی وظیفه  امر به معروف و نهی از منکر ندارد، آیا این حرفی است که یک مسئول نظام بگوید؟


وی اظهار داشت: نماز جمعه باید این موارد را تذکر دهد و  تا حدود زیادی هم در این زمینه موفق بوده است.

امام جمعه دره شهر در ادامه با اشاره به توقیف کشتی ایرانی در جبل الطارق گفت: لندن هنوز در توهم دوران استعماری و استثماری بر کشور ها است.

وی افزود: واقعیت این است که دوران ابرقدرتی انگلیس خبیث به سر آمده و راهزنی دریایی لندن در قرن ۲۱ جواب نخواهد داد.

قنبر بیگی یادآور شد: اگر چه ترک عادت کهن آسان نیست اما انگلیسی بدانند که مدتهاست در خلیج فارس ساعتها به وقت انگلیس تنظیم نمی شود.

وی در ادامه به روز دحو الالعرض اشاره کرد و افزود:طبق روایات اسلامی  اولین جایی که سر از آب برداشت کعبه،  مسجدالحرام ،مکه و طبع آن کل کره زمین است.

حجت الاسلام قنبر بیگی یادآور شد: روزه داری در این روز از ثواب بالایی برخوردار است.

خطیب نماز جمعه دره شهر همچنین در ادامه با تبریک روز ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای گفت: آموزش فنی و حرفه ای به افرادی که به دنبال شغل ازاد و اداره زندگیشان هستند بسیار ارزشمند است.

وی تصریح کرد: یکی از کارهای خوبی که در شهرستان انجام شده اموزش به ۳۲ نفر بهبود یافته است که باید این چرخه ادامه داشته باشد.

قنبر بیگی بیان داشت: کمپهای ترک اعتیاد با معرفی افراد به فنی حرفه ای و توانمند سازی انها میتوانند این افراد را براحتی وارد چرخه زندگی کنند.

امام جمعه دره شهر خاطرنشان کرد: اموزش فنی و حرفه ای فقط برای افراد بیکار و اشتغالزایی نباشد بلکه دانش اموزان نیز به اندازه نیاز از مسائل فنی اطلاعات کسب کنند.