logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 27 خرداد, 1394 - 00:03
کد مطلب: 6173
مراسم تشییع پیکر 270 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس با حضور باشکوه و گسترده مردم پایتخت در حال برگزاری است و هم اکنون کاروان شهدا با بدرقه مردم به سمت خیابان بهشت در حال حرکت هستند.

به گزارش سیمره خبر ،میدان بهارستان و خیابان‌های منتهی به آن از ساعتی قبل شاهد حضور چشم‌گیر مردم بود و دقایقی قبل با تلاوت قرآن کریم آیین بزرگداشت ۲۷۵ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس در این میدان آغاز شد.

حضور چشم گیر مردم و استقبال عاشقان مکتب شهادت از این آئین به حدی است که تردد در خیابان‌های منتهی به میدان بهارستان به طور کامل متوقف شده و سایر راه‌های ارتباطی به میدان بهارستان مانند مترو نیز با ازدحام جمعیت مواجه شده است.

دسته‌جات مردمی از نقاط مختلف شهر تهران از ساعتی قبل به مقصد میدان بهارستان به راه افتاده بودند که حالا به هم پیوستن این رودهای جاری، دریایی از ارادت به مقام شهدا را در میدان بهارستان به تصویر درآورده است.

آئین تشییع پیکر شهدا تا ساعتی دیگر پس از اجرای برنامه توسط مداحان اهل بیت و ایراد سخنرانی توسط محسن رضایی با حرکت کاروان شهدا به سمت معراج شهدای تهران پی گرفته خواهد شد.

 

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000428/nf00428299-1.jpg

- در حالی که تشییع پیکر پاک ۱۷۵ شهید غواص و ۱۰۰ شهید گمنام از میدان بهارستان شروع می‌شود، تمامی خیابان‌های منتهی به میدان بهارستان مملو از جمعیتی است که برای میثاق با شهدا به خیابان‌ها آمده‌اند.

تشییع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامینی همچون «آنها با دست بسته مقاومت کردند!، ما با دست باز چه کرده ایم؟»، «آب خوردن ما وابسته است به سلام بر حسین نه تحریم ها»، «نه سازش نه تسلیم، نبرد با آمریکا» و «حلقوم ها را می توان برید، اما فریادها را هرگز» تداوم راه شهدا تاکید کردند.

- ورود کاروان شهدا به میدان بهارستان به دلیل ازدحام جمعیت به کندی صورت می‌گیرد.

- شهدا باردیگر و سالها پس از روزهای حماسی دفاع مقدس خط شکنی کردند و پرچم‌داران همدلی و همزبانی شدند؛ حضور اقشار مختلف مردم و چهره‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، هنری و ورزشی فارغ از هر سلیقه و گرایش برای ادای احترام به پهلوانان حقیقی وطن.

- محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص و سخنران اصلی مراسم سخنرانی خود را آغاز کرده و مردم کماکان منتظر ورود شهدا به محل برگزاری مراسم هستند.

- در محورهای اعلام شده مراسم و نیز در معراج شهدا نقطه پایانی مراسم تشییع جمعیت کثیری در حال انتظار برای مشایعت شهدا هستند تا دلهای خود را با آنها به معراج بفرستند.

- دم گیری جوانان و مردم حاضر در مسیرهای تشییع شهدا در حلقه های سینه زنی و نوحه خوانی. بازار دلنوشته، ختم صلوات و قرائت قرآن داغ است.

محسن رضایی:

نباید بگوییم ما آب خوردن نداریم و کشور محاصره شده است/ سیاست خارجه قاجاری و پهلوی دیگر به ایران بر نمی‌گردد/ مذاکره کنندگان صدای مردم را خوب بشنوند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نباید علامت غلط و حرفهای غیر واقعی به دنیا ارائه شود. نباید بگوییم ما آب خوردن نداریم و کشور محاصره شده است. سیاست خارجه قاجاری و پهلوی دیگر به ایران بر نمی‌گردد.

سردار سرلشکر محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام طی سخنانی در مراسم تشییع ۲۷۰ شهید دفاع مقدس که در میدان بهارستان تهران برگزار شد، اظهار داشت: شهدا فضای کشور را در این چند وقت کاملا دگرگون کرده‌اند چه در فضای حضوری و کف خیابان‌ها و چه در فضای مجازی. این مردم هم ثابت‌ کرده‌اند 

رضایی: این صداها (شعارهای مردم از قبیل نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا) را مذاکره‌کنندگان ما که پشت میز روبروی آنها می‌نشینند باید به خوبی بشنوند و بفهمند

که امروز پیرو راستین این شهدا هستند، در شرایطی که امروز در فضای بین‌المللی ما نیاز به نمایش وحدت و خشم انقلابی داشتیم، این حضور امروز بسیار معنا دار است.‎

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در این مراسم گفت: نشان دادن خشم انقلابی مردم با توجه به در پیش بودن مذاکرات قابل توجه است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: این صداها (شعارهای مردم از قبیل نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا) را مذاکره‌کنندگان ما که پشت میز روبروی آنها می‌نشینند باید به خوبی بشنوند و بفهمند.

رضایی با اشاره به شعارهای مردم اظهار داشت: این صداها جدی و واقعی است؛ صدای جوانانی است که حاضرند تا آخرین قطره خون خود را فدای آزادی و سربلندی ایران اسلامی کنند.

وی خطاب به خبرنگاران خارجی افزود: این صدای واقعی ملت ایران را به گوش جهانیان برسانید تا بدانند ملت ایران به هیچ وجه عقب‌نشینی نمی‌کنند.

رضایی خاطرنشان کرد: غواص‌ها شجاع‌ترین افراد ما در جنگ بودند و تنبیه متجاوز مهم‌ترین درسی بود که آنها به دشمن دادند.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: غواص های دست بسته ما می‌گویند اگر دشمن ما را با دست بسته هم تیرباران کند، تسلیم زیاده خواهی شما نخواهیم شد.

 

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000428/nf00428299-2.jpg

رضایی با بیان اینکه این شهدا حساس‌ترین ماموریت خط‌شکنی را برعهده داشتند، افزود: یک ساعت قبل از شروع عملیات در تاریکی شب، غواص‌ها از دل سرزمین خودی و تاریکی شب باید به سمت دشمن حرکت می‌کردند.

وی ادامه داد: از سال سوم جنگ به این طرف جنگ به بن بست رسید و ما به این نتیجه رسیدیم که جنک را باید به آب‌ها بکشانیم و نیروی جدیدی به نام غواص‌ها به نیروهای ما اضافه شدند. ما در عملیات والفجر۸ با ۳۰۰۰ غواص برای اولین بار به مواضع دشمن حمله کردیم و در عملیات کربلای ۴ هم با نیروی کمتری. اما مساله به این سادگی‌ها نبود، غواص‌ها به سمت دشمن می‌رفتند و فقط سرشان از آب بلند بودند، اما نور ستارگان هم سطح آب را روشن می‌کرد و دشمن می‌دید که چیزهایی سیاهی به سمت آنها می‌آید و در کربلای ۴، ماجرا سخت‌تر هم شده بود. چون دشمن از عملیات والفجر ترسیده بود و نورافکن‌هایی را بر ساحل گذاشته بود و تمام سطح اروند را روشن کرده بود و غواص‌ها در چنین شرایطی رفتند و دل به آب زدند.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: آنها شجاع‌ترین نیروهای ما بودند. آنها باید مهم‌ترین سنگر دشمن یعنی تیربارها را خاموش می‌کردند و راه را برای نفوذ ما آماده می‌کردند.

رضایی افزود: اخیرا شنیدم که برخی گفته‌اند که این شهدا در یک عملیات شکست‌خورده‌ شهید شدند. اگر کربلای ۴ شکست خورد چه طور ۱۲ روز بعد ایران بزرگترین عملیات تاریخ جنگ را در همان نقطه انجام داد؟ چرا این حرف‌ها را می‌زنند و انقلاب را تحریف و تخریب می‌کنند؟ چون می‌خواهند راه شهدا و راه مقاومت و ایستادگی و راه شهدا را در کشور کور کنند. اما موفق نمی‌شوند و امروز همه اعتراف می‌کنند که ایران لنگرگاه منطقه است.

وی گفت: آنها حساب شده جنگ را زیر سوال می‌برند و تخریب و تحریف می‌کنند تا راه شهدا در این کشور ادامه پیدا نکند، اما امروز همه دنیا به این نتیجه رسیده است که اگر ایران نبود، این ناامنی‌های اخیر منطقه تمام ۵۰۰ میلیون مردم منطقه را دربر می‌گرفت.

فرمانده سابق سپاه پاسداران ادامه داد: بنابراین نتیجه می‌گیریم که هم رزمندگان ما و هم بسیجیان ما و هم ارتشیان دلاور ما امروز پای مسیر شهدا ایستاده‌اند. مسیر شهدا هم پرچمداری به نام ولایت دارد، ولی امر مسلمین مثل لنگری کل بار انسجام اقتدار ایران را به دوش دارد و امروز بیش از گذشته با رهبری ایشان در منطقه اقتدار یک ملت مستقل در حال به نمایش گذاشته شدن است.

در این بخش از سخنران محسن رضایی، شعارهای «مرگ بر آمریکا» جمیعت حاضر میدان بهارستان را در برگرفت و رضایی نیز با استقبال از این شعار این‌چنین گفت: این صداها را مذاکره‌کنندگان ما که پشت میز روبروی 

رضایی: اگر کربلای ۴ شکست خورد چه طور ۱۲ روز بعد ایران بزرگترین عملیات تاریخ جنگ را در همان نقطه انجام داد؟ چرا این حرف‌ها را می‌زنند و انقلاب را تحریف و تخریب می‌کنند؟

آنها می‌نشینند باید به خوبی بشنوند و بفهمند، این صداها جدی و واقعی است و از عمق دل جوانانی برمی‌خیزد که حاضرند تا آخرین قطره خونشان را فدای استقلال و سربلندی ایران اسلامی کنند. این سخنان رضایی با استقبال حضار و فریاد « نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا» همراه شد.

محسن رضایی ادامه داد: امیدوارم که خبرنگاران خارجی این فریادها را که صدای واقعی ملت ایران است به گوش جهانیان برسانند و بدانند که ملت ایران هیچ‌وقت عقب‌نشینی نمی‌کند و در مسیر امام و انقلاب و رهبری ادامه می‌دهد. ( شعار «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست») نباید در ایران ما علائم غلط به دنیا داده شود. نباید حرف‌های غیرواقعی از سوی ملت ایران نمایش داده شود. نگویند ما آب خوردن نداریم، نگویند کشور محاصره شده است و ما نمی‌توانیم روی پای خود بایستیم(شعار هیهات من الذله). ملت ایران و جوانان ایران و اندیشمندان و نخبگان آنقدر از انرژی و معرف و ایمان و عرفان ومعنویت غنی است که تمام دنیا را می‌تواند سیراب کند و به همه دنیا و انسان‌های عالم کمک کند.

رضایی ادامه داد: من به نمایندگی از همه رزمندگان می‌گویم کسی از نجابت ما در دنیا سواستفاده نکند. اگر خشم ملت به جوش بیاید شما افسوس تاریخی خواهید خورد همانطور که در جنگ خوردید.

رضایی افزود: در ایران نباید علامت غلط و حرفهای غیر واقعی به دنیا ارائه شود. نباید بگوییم ما آب خوردن نداریم و کشور محاصره شده است.

رضایی تصریح کرد: ملت ایران و جوانان ایران و اندیشمندان و نخبگان ایران آنقدر غنی از معرفت و عرفان و معنویت هستند که می‌توانند همه دنیا را سیراب کنند و به همه دنیا و انسان‌های عالم کمک کنند.

فرمانده کل سپاه در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: پیام ملت ایران این است که ما دوران قاجار و پهلوی را دیگر تکرار نخواهیم کرد. سیاست خارجه قاجاری و پهلوی دیگر به کشور برنمی‌گردد. ۳۰۰ سال عقب‌ماندگی و تجزیه ایران را کنار گذاشته‌ایم. البته با کسی هم جنگ نداریم بلکه می‌گوییم حرف منطقی ملت ایران را گوش دهید.

وی افزود: ما انرژی هسته‌ای در چارچوب قانون بین‌المللی را می‌خواهیم و دنبال بمب اتم نیستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما به همه دنیا اعلام می‌کنیم که به دنبال حقوق انسان‌ها، ملت‌ها و امنیت در منطقه و حفظ منافع ملی و مجازات متجاوزین در منطقه و رژیم صهیونیستی و عربستان هستیم.

وی ادامه داد: ما می‌گوییم تروریسم و تجاوز باید تمام شود پس نگویند نیروهای حزب‌اللهی می‌خواهند در کشور جنگ درست کنند. ما دنبال امنیت و آرامش هستیم اما نمی‌خواهیم با دست باز همه عزت و شرف ما را تقدیم آنها کنند (شعار هیهات منه الذله مردم).

رضایی تصریح کرد: دنیا مطمئن باشد تا رهبری و ولایت فقیه و شهادت‌طلبی در کشور هست هیچ قدرتی نمی‌تواند به ایران اسلامی حمله کند.

وی در پایان خطاب به کشورهای بیگانه خاطرنشان کرد: بنشینید و با همدیگر فکر کنید که اگر می‌خواهید در ایران و یا در بیرون از کشور به مرزهای ما حمله کنید، پشیمان نشوید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حوادث منطقه اظهار داشت: امروز داعش به ۳۵ کیلومتری بغداد رسیده است و باید از سوی ملت ایران پیامی به آنها داده می‌شد. امروز در یمن مردم بی‌پناه یمن در حال بمباران شدن هر روزه هستند و لازم بود که بار دیگر از سوی شهدا فریاد الله اکبری بلند شود و گفته شود که فکر نکنید می‌توانید به حیات ننگین‌تان ادامه بدهید.‎
اظهار نظر هنرمندان حاضر در مراسم

جمال شورجه در پاسخ به فارس که اگر قرار باشد یک جمله روی تابوت شهدا بنویسید آن جمله چیست گفت: «می‌نویسم، جایشان خالی است و به آنها غبطه می‌خورم. امیدوارم لیاقت پاسداری از خون این شهدا را داشته باشم.»

مازیار میری در پاسخ به این پرسش گفت: «می‌نویسم امروز تنها روزی است که هوای تهران پاک است. ۲۷۵ فرشته بال زدند و هوای تهران را پاک کردند.»

حسن پورشیرازی نیز گفت چنین می‌نویسم: «ما شرمنده شهدا هستیم.»

منبع: مهر و فارس و تسنیم

نظر شما