logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 6 ارديبهشت, 1394 - 10:00
کد مطلب: 5683
مدیر جهاد کشاورزی دره شهرگفت: طرح ارتقای ایمنی تردد ادوات کشاورزی با حضور بیش از 50 راننده تراکتور در این شهرستان اجرا شد.

"علی غلامی" مدیر جهاد کشاورزی دره شهر در گفتگو با خبرنگار سیمره خبر گفت: در آستانه فصل برداشت غلات، طرح ارتقای ایمنی تردد ادوات کشاورزی با هدف ارتقای سطح آگاهی عمومی رانندگان این وسایل نقلیه به رعایت نکات ایمنی و استفاده از علایم و تجهیزات ایمنی مربوط به ادوات با حضور بیش از50 راننده تراکتوردر دره شهر برگزار شد.

 

وی بیان اینکه ادوات کشاورزی در محورهای مواصلاتی و راه‌های شریانی موجب بروز مشکلات عدیده‌ای شده است، اظهار کرد: طبق آمار تصادفات جاده‌ای و تلفات ناشی از آن، تردد ادوات کشاورزی نظیر تراکتور و  موجب ایجاد ترافیک سنگین در سطح راه‌ها و برهم زدن نظم عبور و مرور و در نتیجه بروز تصادفات و حوادث شدید جاده‌ای شده است.

 

غلامی افزود: کندی حرکت اینگونه از وسایل نقلیه، اختلاف سرعت زیاد این ادوات با دیگر وسایل نقلیه، غیر منتظر بودن حضور آنها در سطح سواره‌رو برای کاربران جاده‌ای و همچنین عدم برخورداری این گروه از وسایل نقلیه از سیستم روشنایی مناسب و علایم و تجهیزات بازتابنده نور موجب افزایش سطح خطر و کاهش ایمنی در جاده‌ها می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه امکان خطر این ادوات در زمان فصل برداشت محصولات زراعی به مراتب بیشتر و حائز اهمیت است، افزود: این طرح به هدف ارتقای سطح آگاهی عمومی رانندگان وسایل نسبت به رعایت نکات ایمنی در جاده‌ها و روستاها، استفاده از علایم و تجهیزات ایمنی مربوط به آن و آموزش و بالا رفتن سطح آگاهی این رانندگان اجرا می‌شود.

 

مهندس غلامی با بیان اینکه بیش از 700 تراکتور در دره شهر تردد می کنند، خاطر نشان کرد: ما در شهرستانی زندگی می‌کنیم که شهرها و روستاها آن در مسیر جاده‌ها و راه‌ها قرار دارند و این موضوع موجب می‌شود تا ایمنی در جایگاه مهمی قرار گیرد.

 

مدیر جهاد کشاوزی دره شهر تعداد زیاد ادوات کشاورزی، موقعیت جغرافیایی و کشاورزی، وجود مزارع در کنار محورهای مواصلاتی را دلیل اجرای طرح مذکور دانست وخاطرنشان کرد: داشتن صبر و حوصله، توجه به علایم و رعایت مقرارت و حقوق شهروندی به میزان قابل توجه از بروز حوادث جلوگیری می‌کند.

 

پایان پیام/ز

نظر شما