logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 19 اسفند, 1393 - 11:58
کد مطلب: 5130
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهور قبلا عنوان می کرد که تورم را باید از جیب مردم مشاهده کرد در حال حاضر هم باید این نکته را رعایت کرد و جیب مردم را ملاک ارزیابی تورم گذاشت.

به گزارش سیمره خبر ،حسینعلی شهریاری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون در خصوص عملکرد دولت در 2 حوزه اقتصاد و فرهنگ اظهار داشت: عملکرد دولت در این 2 حوزه نمره ای معادل 12 می باشد البته این تنها دولت نیست که عملکرد پایینی در راستای بیانات مقام معظم رهبری داشته اند بلکه مجموعه نیروهایی که در حال خدمت هستند بیشتر این رهنمودها و بیانات را به صورت شعار، بنر ، سمینار و جلسه اجرایی کرده اند و اتفاق مهمی در حوزه اقتصاد مقاومتی و حوزه فرهنگ رخ نداده است.

وی ادامه داد: عملکرد مجلس، دولت و قوای سه گانه در این راستا بسیار پایین است چرا که هیچ یک کار مثبت و جدی در این زمینه انجام نداده اند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه فاصله غنی و فقیر در جامعه زیاد شده است، تصریح کرد: متاسفانه جامعه ، یک جامعه اسراف زاده است و به سمت و سوی اشرفی گری در حرکت می باشد و یک عده از امکانات و منابع مالی سوء استفاده می کنند و عده ای هم دارند از گرسنگی می میرند ، مسائل شرعی رعایت نمی شود و عده ای آن را در مصاحبه ها به سخره می گیرند اینها مسائلی است که متاسفانه به آن پرداخته نشده است و روز به روز هم در حال بدتر شدن است.

وی در خصوص مجوز تک خوانی زنان ادامه داد: در پیگیری هایی که انجام شد وزیر ارشاد این موضوع را تکذیب می کنند و عنوان می کنند که چنین اتفاقی نیفتاده است.

شهریاری در خصوص تورم صفر درصدی عنوان شده از سوی دولت بیان کرد: رییس جمهور قبلا عنوان می کرد که تورم را باید از جیب مردم مشاهده کرد در حال حاضر هم باید این نکته را رعایت کرد و جیب مردم را ملاک ارزیابی تورم گذاشت.

وی ادامه داد: آماری که از سوی بانک مرکزی در خصوص تورم صفر درصدی اعلام می شود در اصل رکود اقتصادی است چرا که نه پولی است نه اشتغالی لذا قدرت خرید کم شده وقتی رکود اقتصاد کم شود تورم کاهش می یابد البته با وجود تحریم ها هر دولت دیگری هم بود بیشتر از این نمی توانست کاری انجام دهد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه "آیا وزیر فرهنگ توانستند وظایف یک وزیر اسلامی را به درستی انجام دهند"، گفت: باید اینگونه سوال شود آیا دولت های ما دولت های اسلامی بودند که در جواب این سوال باید گفت اسماً بله ولی در عمل چنین نبوده است لذا خیلی با وزرای قبلی فرقی ندارند که فکر کنیم اتفاق جدیدی افتاده است این اتفاقات را در دولت های قبلی هم داشتیم تنها دکتر حسینی وزیر سابق ارشاد در این مسائل وسواس بیشتری داشتند.

وی افزود: قطعا وزرای بدتر از جنتی هم چون مهاجرانی بوده اند لذا با معیار هایی که مدنظر است و صحبت ها و گزارشات وزیر فرهنگ قطعا نمره 20 نمی گیرند و تنها نمره قبولی می گیرند.

انتهای پیام/

نظر شما