logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 29 آبان, 1393 - 19:37
کد مطلب: 4309
وزیر جهاد کشاورزی گفت: نگرانی برای تامین مرکبات شب عید وجود ندارد.

به گزارش سیمره خبر ،محمود حجتی امروز در بازدید از اراضی زراعی و باغی بخش چهاردانگه ساری در روستای عقه‌خیل اظهار کرد: توسعه باغات سیب با رقم‌های جدیدی که در دنیا معرفی شده است یکی از زمینه‌هایی است که می‌توان در بخش کشاورزی در آن کار کرد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: باید کارهای زیربنایی اراضی در مناطق پایین دست منطقه چهاردانگه انجام شود.

وی افزود: این منطقه با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایی که از نظر بارش و اقلیم دارد می‌تواند چهره این منطقه را متحول کند.

او خاطرنشان کرد: در کارهای زیربنایی دولت باید به صورت کمک‌های بلاعوض ارائه دهد که این منابع در زمینه آب و خاک وجود دارد.

حجتی تصریح کرد: دولت باید تسهیلات و کمک‌های بلاعوض در زمینه سیستم‌های آبیاری و استقرار باغات در اراضی شیب‌دار در بالادست و تهیه تامین نهال را پشتیبانی کند.

 

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قانون شهرک‌های کشاورزی تصویب شده و اساسنامه و بودجه آن ردیف‌دار شده که در آینده مساله شهرک کشاورزی در سطح کشور بخصوص در سطح استان مازندران مستقر خواهد شد.

وی درباره ذخیره‌سازی میوه شب عید، گفت: نگرانی در این زمینه وجود ندارد و همکاران جهاد کشاورزی معتقدند که میوه بخصوص مرکبات و سیب به اندازه کافی برای ذخیره‌سازی شب عید وجود دارد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: نگرانی که وجود داشته این بوده که به دلیل سرمازدگی سال گذشته در استان کمبود مرکبات برای ذخیره‌سازی شب عید وجود داشته باشد و بخواهیم از خارج کشور واردات داشته باشیم اما با بررسی‌ها و ارزیابی‌های صورت گرفته تولیدات استان جوابگوی نیاز داخل است.

وی افزود: سازمان تعاون روستایی مسئول پیگیری عقد قرارداد به اتحادیه باغداران است که بتواند ذخیره‌سازی لازم برای میوه شب عید انجام شود./ایسنا

نظر شما