logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 18 ارديبهشت, 1397 - 08:41
کد مطلب: 15889
استاندار ایلام گفت: ایام سالگرد ارتحال امام راحل، فرصت مناسبی در راستای تبیین اندیشه‌های حضرت امام (ره) و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش سیمره خبر ،، به نقل ازایلام بیدار،"قاسم سلیمانی"، استاندار ایلام، ظهر دیروز(دوشنبه) در نشست هماهنگی مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی (ره) در استان ایلام اظهار کرد: ایام سالگرد ارتحال امام راحل، فرصت مناسبی در راستای تبیین اندیشه‌های حضرت امام (ره) و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی، با تأکید بر اینکه سخنرانان در مراسمات سالگرد ارتحال امام راحل فلسفه حرکت انقلاب اسلامی و مبارزات حضرت امام (ره) برعلیه نظام ستم‌شاهی را تبیین کنند، افزود: امسال وارد چهلمین سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم که مفهوم خاصی دارد و سن 40 سالگی سن بلوغ و پختگی است.

استاندار ایلام، با اشاره به اینکه نظام اسلامی امروز باوجود همه دشمنی‌های نظام سلطه امروز به یک درخت تناور تبدیل‌شده است، یادآور شد: پختگی به این معناست که در انقلابی گری و انقلابی بودن اصل عقلانیت به‌کاربرده شود و بر اساس معیارها و اندیشه‌های امام راحل و انقلاب اسلامی عمل شود.

سلیمانی دشتکی، گفت: در مراسمات سالگرد ارتحال امام راحل و قیام خونین 15 خرداد دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی برای اقشار مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان بیان شود، شعارهای انقلاب اسلامی تبیین شود و مراسمات حساب‌شده و با حضور اقشار مردم برگزار گردد.

وی، با اشاره به لجن پراکنی ترامپ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و شرایط حساس کشور، یادآور شد: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که امید و اعتماد را در مردم زنده و حفظ کرد و بر اساس این اصل که امروز زمان وحدت و همگرایی و دوری از خلافات است، برنامه‌ها و فعالیت‌های این ایام برگزار شود.

استاندار ایلام، با تأکید بر اینکه اتکا به مردم بسیار مهم است، افزود: انقلاب اسلامی با محوریت مردم و با رهبری امام راحل به پیروزی رسید و لازم است که امروز نیز این برنامه‌ها با محوریت مردم برگزار شود، مردم انقلاب کردند و امروز به اینجا رساندند و مردم صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند.

سلیمانی دشتکی، خاطرنشان کرد: لازم است که شخصیت امام راحل و تاریخ مبارزات و سیره آن حضرت و اندیشه‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی برای نسل جوان امروزی تبیین و تشریح شود و بیش از گذشته با افکار و اندیشه‌های ناب امام راحل آشنا شوند.

گفتنی است، در این نشست اعضای ستاد گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل برنامه‌ها و فعالیت‌های دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه را تشریح کردند.

نظر شما