logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 14 ارديبهشت, 1397 - 15:58
کد مطلب: 15865
امام جمعه دره شهر گفت: انتخاب گزینشی افراد و نیز یک حزب و تفکر در سفر استاندار به دره شهر نشانی از دیدار مردمی نداشت.

به گزارش سیمره خبر، حجت الاسلام "محمد جواد قنبربیگی" امام جمعه دره شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سفر مسئولان ارشد به شهرستانها گفت: سرکشی و بررسی کارها توسط مسئولان ارشد استانها و نیز دولتها کار ارزشمندی است.

 

وی در ادامه به سفر هفته گذشته استاندار ایلام به دره شهر اشاره کرد و افزود:  این سفر مصوبات خوبی در مورد میراث فرهنگی، پیگیری ثبت جهانی و پرداخت حقوق ساکنین معارض این منطقه بعنوان دغدغه های مردمی داشت.

 

قنبر بیگی اظهارکرد: متاسفانه در این سفر به بعضی موارد عمده مردم شهرستان در بخش کشاورزی، منابع طبیعی و جنگلها با توجه به نزدیکی فصل تابستان و حادثه آتش سوزی و نیز عدم پرداخت حقوق 17 ماه گذشته این اداره نشده که امیدواریم مصوبات تصحیح و اعتباری برای پرداخت این معوقات مصوب شود.

 

وی با اشاره به حواشی سفر استاندار به دره شهر یادآورشد: هماهنگی مسئولان استان با شهرستان در اینگونه سفرها ضروری است نه اینکه مسئولان استان هر زمان اراده کنند بدون هماهنگی به شهرستان بیایند.

 

 

خطیب نماز جمعه دره شهر با بیان اینکه مسئولین استان ابتدا از حضور مسئولین شهرستان اطلاع پیدا کرده و بعد برنامه ریزی کنند، تصریح کرد: دعوت و حضور ائمه جمعه برای بیان شفاف مشکلات ضروری است در حالیکه عملا خلاف انرا شاهد هستیم.

 

 

وی افزود: عدم حضور اتئمه جمعه در این مراسمات شائبه برنامه ریزی عمدی انرا بوجود می آورد که البته ما اینگونه به موضوع نگاه نمی کنیم.

 

 

حجت الاسلام قنبر بیگی با اشاره به زمان نامناسب این دیدار گفت: اینکه پس از هفت ماه از انتصاب استاندار جدید وی برای حضور در دره شهر بعنوان قطب کشاورزی، دامپروری، گردشگری، وجود افراد نخبه علمی، فرهنگی و هنری یک نیم روز تعطیل باشد نشان از برنامه ریزی نامناسب ان دارد.

 

 

وی با انتقاد به مراسم استقبال نیز خاطرنشان کرد: متاسفانه بدعتی در استان ایلام پایه گذاری شده که  بدو ورود مسئولین به اسم استقبال مردمی  بنا سور، ساز و دهل برپا می کنند که این اصلا چیز مناسبی نبوده و استاندار باید به فرمانداران بانی این حرکت تذکر دهد.

 

خطیب نماز جمعه دره شهر افزود: این مراسمات بصورت شخصی برنامه ریزی شده و حتی به افراد حاضر در آن مراسم هزینه نیز می دهند.

 

وی تصریح کرد: ما انتظار داریم که این بدعت را برداشته و همانند گذشته چند نفر از مسئولین به استقبال بروند.

 

 

قنبر بیگی همچنین با اشاره به نام "دیدار مردمی" نیز گفت: انتخاب گزینشی افراد و نیز یک حزب و تفکر نشانی از دیدار مردمی نداشت.

 

وی یادآورشد: سخنان یکسویه یک گروه و حزب، عدم دعوت از افراد بی طرف برای اظهار نظرو کنسل شدن سخنرانی امام جمعه موقت برای رساندن صدای مردم به استاندار نمایانگر نمایشی بودن این برنامه ریزی بوده است.

 

 

امام جمعه دره شهر در ادامه  با بیان اینکه دیدار مردمی یعنی شنیدن صدای مردم نه احزاب سیاسی و گروه های خاص، افزود: ایا عدم شنیدن صدای رسای ائمه جمعه برای رساندن واقعیتها و مشکلات مردم به گوش مسئولین هرچند هم مورد پسند شما نباشد را میتوان دیدار مردمی نامگذاری کرد.

 

 

وی در با انتقاد از برخورد تند استاندار با مردم و مسئولان یادآورشد: مردم دره شهر و بسیاری از نخبگان استان به طریقه صحبت برخورد شما در جلسات مردمی و اداری ابراز ناراحتی شدید کرده و فقط به حرمت  میزبانی پای صحبتهای شما می نشیند.

 

وی افزود: توصیه می کنیم برخوردتان را با مردم و مسئولان اصلاح کنید  زیرا میان بداخلاقی و قاطعیت فرق بسیار است.

 

خطیب نماز جمعه دره شهر با بیان اینکه ادم قاطع می تواند خوش اخلاق نیزباشد، افزود: همه افرادی که در جلسات می بینید فارغ از همه مسائل سیاسی و غیرسیاسی دارای شخصیت بوده و شما باید آن را در نظر داشته باشید.

 

وی تصریح کرد: اگر کار مسئولی را نمی پسندید بجای ضایع کردن و بی احترامی وی را عوض کنید.

 

امام جمعه دره شهر تاکید کرد: برگزاری جلسات مردمی ابزاری مانند سعه صدر، اخلاق نیکو و برخورد ملایم را می طلبد اگر این ابزار را ندارید لااقل به مردم یک شهر متمدن کنایه نزنند .

 

 

قنبر بیگی افزود: از وزیر کشور تقاضا داریم که برای شما کلاسی اخلاق اداری و نحوه برخورد با مردم برنامه ریزی کرده تا با مردم تعامل بهتری داشته باشید .

 

 

وی تصریح کرد: شما برای شنیدن حرف مردم امده اید پس بجای بی احترامی بشنوید و ناراحت نشوید.

 

 

حجت الاسلام قنبر بیگی در ادامه با انتقاد از عدم حضور استاندار و مسئولان در نماز جمعه گفت: چرا بعنوان مسئولان نظام اسلامی در روز جمعه در شهرستان تا ساعت ۱۴ بعدازظهرحضور داشته اما حتی یکی شما در نماز جمعه حضور نیافت.

 

 

وی در ادامه با تبریک روز معلم گفت:یکی از خصوصیات شهید مطهری مطالعه همه جانبه و احاطه کامل داشتن به مطالبی که بیان میکردند بوده که ما باید این رفتار رایاد گرفته و از آثارش استفاده کنیم.

 

امام جمعه دره شهر همچنین ضمن تبریک روز کارگر خاطرنشان کرد: به تمامی زحمت کشها از مسئولان ادارات، شرکتهای دولتی و خصوصی ، اداره کار و خصوصا شهرداری که شنیده ایم از تمامی کارگران تقدیر کرده، تشکر می کنیم.

 

پایان پیام/ز

 

 

نظر شما