logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 19 فروردين, 1397 - 09:39
کد مطلب: 15787
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: با توجه به تعدد اثار تاریخی در این دره شهر هرساله بیش از 70 درصد اعتبارات ملی به مرمت اثار این شهرستان تخصیص داده می شود.

"عبدالمالک شنبه زاده"مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار سیمره خبرگفت: تنگه تاریخی- طبیعی بهرام چوبین دره شهر پر بازدیدترین منطقه استان در ایام نوروز بوده است.

 

وی اظهار کرد: همچنین شهرستان دره شهر با بیش از 350 هزار نفر بازدی و اسکان بیش از 80 هزار نفر در زمینه جذب گردشگر رتبه اول استان ایلام را به خود اختصاص داد.

 

شنبه زاده افزود: با توجه به تعدد اثار تاریخی در این دره شهر هرساله بیش از 70 درصد اعتبارات ملی به مرمت اثار این شهرستان تخصیص داده می شود.

 

 وی در ادامه با بیان اینکه پیگیری سرمایه گذاری بخش خصوصی از برنامه های میراث فرهنگی است، تصریح کرد: امروز صنعت گردشگری یکی از پردرآمدترین بخشها در جهان محسوب می شود و با سرمایه گذاری و ورود بخش خصوصی می توان گردشگری استان را متحول کرد.

 

شنبه زاده  یادآورشد: در همین راستا نیز تا کنون قلعه تاریخی میرغلام دره شهر به بخش خصوصی واگذار شده که در ایام نوروز علاوه بر درآمدزایی مورد استقبال خوب گردشگران قرار گرفت.

 

 

دبیر ستاد تسهبلات سفر استان ایلام یادآورشد: با توجه به ظرفیت خوب دره شهر در بحث گردشگری اماده واگذاری دیگر اماکن تاریخی- تفریحی این شهرستان مانند تنگه بهام چوبین، قلعه پور اشرف و حمام قدیمی روستای شیخ مکان به بخش خصوصی هستیم.

 

وی افزود: این شهرستان با داشتن مناطق بکر طبیعی، مردم مهمانپذیر و آثار تاریخی- فرهنگی می تواند بیش از این رشد یافته و در زمینه توسعه صنعت گردشگری سرآمد دیگر شهر های استان شود.

 

عبدالمالک شنبه زاده اظهار داشت: باید با تعامل و همکاری مسئولان  شهرستانی و استانی زیر ساخت های لازم جهت توسعه منطقه نمونه گردشگری شهرستان دره شهر فراهم آوریم.

 

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام با بیان اینکه صنعت گردشگری فرصتی برای رسیدن به توسعه پایدار است، خاطرنشان کرد:: امروزه همه صاحبنظران و کارشناسان معتقدند صنعت توریسم جزء سه صنعت برتر جهان به شمار می رود و از اینرو نقش کلیدی در توسعه اقتصادی ، اجتماعی ،‌فرهنگی و ... هر کشور و منطقه ای دارد.

 

پایان پیام/ز

 

نظر شما