logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 18 فروردين, 1397 - 08:00
کد مطلب: 15758
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده تا پایان اردیبهشت در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش سیمره خبر ،

محمد‌رضا پور‌ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بررسی لایحه  مالیات بر ارزش افزوده در این کمیسیون، اظهار داشت: بررسی این لایحه تا پایان اردیبهشت در کمیسیون اقتصادی مجلس به پایان می‌رسد.

وی با بیان اینکه لایحه دولت در فروردین 96 به مجلس ارائه شده است، ادامه داد:کمیسیون اقتصادی طی این مدت در حال بررسی این لایحه بوده که تا کنون  30 ماده از این لایحه را بررسی کرده است.

بیشتر بخوانید:

مدت اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده یکسال دیگر تمدید شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود:لایحه پس از بررسی در کمیسیون برای بررسی در صحن با قید فوریت تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود که احتمالاً بررسی این لایحه در خرداد ماه در صحن علنی قوه مقننه پایان می‌یابد و از ابتدای تابستان قانون جدید ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه قانون قبلی مبنای قانون جدید است، گفت: بنابراین بر اساس قانون قبلی و لایحه جدید دولت مشکلات اجرایی را حذف شده‌ است.

نماینده مردم کرمان در مجلس در توضیح این مشکلات اجرایی، اظهار داشت: مشکلات اجرایی قانون مالیات بر ارزش افزوده که سبب ضربه زدن به تولید کنندگان متوسط و کوچک شده بود با نظر اتاق‌های اصناف، تعاون و بازرگانی احصا و در قانون جدید اصلاح شده است.

نظر شما