logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 9 فروردين, 1397 - 05:57
کد مطلب: 15731
دشمنی آمریکا نشانه درستی راه ماست و هر زمان این دشمنی به کینه‌ورزی‌هایی نظیر تحریم و ارعاب منتهی شود، عزم ما را در طی طریق خود در مسیر حق محکم‌تر خواهد کرد.

به گزارش سیمره خبر ،

مشرق نیوز
پنجشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۷ - Mar 29 2018
سیاست
کد خبر 842537 تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۸
۰ نظر چاپ
سیاست
واکنش پژوهشگر تحریم‌شده ایرانی به تصمیم اخیر آمریکا
محمدرضا صباحی
دشمنی آمریکا نشانه درستی راه ماست و هر زمان این دشمنی به کینه‌ورزی‌هایی نظیر تحریم و ارعاب منتهی شود، عزم ما را در طی طریق خود در مسیر حق محکم‌تر خواهد کرد.
به گزارش مشرق؛ وزارت خزانه داری آمریکا به تازگی فهرستی از پژوهشگران ایرانی را منتشر کرده است که به بهانه «اقدامات مخرب سایبری» در لیست تحریم‌های ثانویه آمریکا و تحت تعقیب پلیس فدرال این کشور قرار گرفته‌اند. محمدرضا صباحی یکی از این پژوهشگران است که در کانال تلگرامی خود به این موضوع واکنش نشان داده است:

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، دولت‌های مستکبر و سلطه‌گر ایالات متحده همواره برای توقف رشد و بالندگی جوانان این مرز و بوم مشغول توطئه‌چینی بوده‌اند و تغییر دولت‌ها و روی‌ کار آمدن سیاستمداران مختلف، در رفتار آنان هیچ تغییری ایجاد نکرده است.

بیشتر بخوانید:

آمریکا ۱۰ فرد ایرانی و یک شرکت مستقر در ایران را تحریم کرد
ایالات متحده در آخرین اقدام خود تحریم‌هایی را علیه برخی اشخاص ایرانی وضع کرده که بهانه اصلی آن، دسترسی غیر قانونی به اطلاعات مربوط به دانشگاه‌های آمریکایی بوده است. این اقدام که بدون ارائه سند و مدرک و صرفا با تکیه بر ادعایی واهی صورت گرفته است، بیش از پیش دشمنی آمریکا با ایران را به نمایش می‌گذارد و تصمیم این کشور برای ایجاد انحصار در دنیای علم و فناوری را که به تعبیر مقام معظم رهبری به «آپارتاید علمی» شبیه است، عیان می‌کند. مشخصا هدف این تحریم ها چیزی جز ضربه زدن به طرح‌های تحقیقاتی و پیشرفت‌های دانشگاهی در ایران نیست و افرادی که نام آنان در فهرست این تحریم گنجانده شده است، هیچ گاه به اقدامات غیر قانونی مورد ادعا دست نزده‌اند.

پیش از این، ابوذر گوهری دیگر پژوهشگر تحریم‌شده نیز به تصمیم اخیر آمریکا واکنش نشان داده بود:

تحریم جدید آمریکا مایه افتخار است
اینجانب محمدرضا صباحی در کنار چند تن دیگر از پژوهشگران در قالب طرحی پژوهشی، با هدف دستیابی به داده‌های خام مورد استفاده در تولیدات چندرسانه‌ای و ساخت مستند، به پایش اطلاعات منتشرشده از سوی برخی پایگاه‌های اینترنتی که به صورت عادی در دسترس تمام کاربران قرار دارد، اقدام کردم و به همین دلیل با اتهاماتی واهی و بی اساس از سوی ایالات متحده به دلیل فعالیت‌های تحقیقاتی، به عنوان مجرم معرفی شدم. در حالی که این فعالیت‌های پژوهشی که به صورت روزمره از سوی پژوهشگران سراسر جهان صورت می‌گیرد، با آن چه از سوی مقامات آمریکایی ادعا شده، قرابتی ندارد. بی‌شک این گونه واکنش‌ها تلاش اینجانب برای عرضه تولیدات مستند و پژوهشی و نشان دادن ماهیت ایالات متحده به جامعه جهانی را دو چندان خواهد کرد.

نظر شما