logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 9 فروردين, 1397 - 05:51
کد مطلب: 15728
استاندار خراسان رضوی از تبادل کامل زندانیان 2 کشور ایران و ترکمنستان خبر داد و گفت: 283 ایرانی زندانی در ترکمنستان تحویل مرزبانی شدند.

به گزارش سیمره خبر ،

مشرق نیوز
پنجشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۷ - Mar 29 2018
سیاست
کد خبر 842528 تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۱
۰ نظر چاپ
سیاست
۲۸۳ ایرانی زندانی در ترکمنستان تحویل مرزبانی شدند
استاندار خراسان رضوی
استاندار خراسان رضوی از تبادل کامل زندانیان 2 کشور ایران و ترکمنستان خبر داد و گفت: 283 ایرانی زندانی در ترکمنستان تحویل مرزبانی شدند.
به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استاندار خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان امشب پس از اتمام عملیات مبادله و تحویل‌ 283 زندانی ایرانی که در زندان‌های ترکمنستان به سر می‌بردند، گفت: تبادل زندانیان در راستای امضای توافق‌نامه همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در سفر اخیر رئیس‌جمهور و انجام توافق معاضدت قضایی و تبادل زندانیان بین دو کشور انجام شد.

وی اضافه کرد: طی این مدت پیگیری‌های جدی و گسترده‌ای هم از سوی وزارت کشور، استانداری خراسان رضوی با همکاری و هماهنگی‌های دستگاه قضایی و وزارت امور خارجه انجام شد که در سفر رئیس‌جمهور تبادل کامل زندانیان دو کشور به سرانجام مطلوب رسید.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: عصر امروز تمامی 283 ایرانی زندانی در ترکمنستان که عمده آنان هم راننده بودند، آزاد شده و از طریق مرز لطف‌آباد تحویل مرزبانی جمهوری اسلامی ایران شدند.

رشیدیان یادآور شد: در بحث وضعیت پرونده‌های این افراد براساس همکاری قضایی صورت گرفته در مرحله بعد توسط دستگاه قضایی تصمیم‌گیری و اقدام می‌شود.

وی تبیین کرد: همچنین تعدادی از شهروندان ترکمنستانی که در ایران زندانی بودند طی این مبادله امروز آزاد و به کشورشان برگردانده شدند.

نظر شما