logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 2 بهمن, 1396 - 15:07
کد مطلب: 15045
سید عباس صالحی که برای تماشای نمایش «دریازدگی» به تئاتر شهر آمده بود بر سلامت تئاتر این روزهای ایران صحه گذاشت و این در حالی است برخی منتقدان فضای تئاتر را مورد هجمه قرار داده‌اند.

به گزارش سیمره خبر ،

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در اولین حضورش در جشنواره تئاتر 36 فجر، به تئاتر شهر آمده بود و در جمع خبرنگاران تأکید کرد: «توجه به کمیت به لحاظ ارزشی نه بد و نه خوب است؛ اما در عین حال می‌تواند یک معنا هم داشته باشد و آن این است که در مسیر تئاترهای ما ممکن است فرصت رقابت هم برای همه فراهم شود و این تفسیر خاص خودش را دارد.»

وی با اشاره بر اینکه همه آثار جشنواره کمیت‌گرا نبوده، از فرصت کارهای تهرانی و شهرستانی در فضای بزرگی به نام جشنواره برای رقابت گفت. وی گفت: «ما هم کارهای کمی داریم و هم کیفی و در این همین مسیر کیفیت‌افزایی ما مسیر طولانی در پیش داریم. آنچه من در توییت خود گفتم به معنای ایجاد رغبت برای تماشای کارها با تعداد و موضوعات زیاد است.»

وی درباره بودجه تئاتر نیز گفت: «شرایط امروز کشور و مشکلات موجود در زمینه اعتبارات محدود و تخصیص اعتبارات مشخص است و همه مراحل مختلفی را طی می‌کند. اول در اصل بودجه فرهنگی و هنری و بعد بودجه تئاتر مسائل زیادی مطرح است؛ اما در مجموع تلاش داریم تئاتر شرایط بهتری پیدا کند. در همین ایام جشنواره تلاش شد تا بخشی از بدهی‌ها پرداخت شود.»

صالحی در ارتباط به حواشی شکل گرفته و سایه افکنده بر جشنواره تئاتر فجر گفت: «من جزء خوش‌بینان هستم و فکر نمی‌کنم این اتفاقات به گونه‌ای باشد که فضا را تهدیدآمیز کند. همانطور که گفتید در عرصه کتاب و موسیقی تلاش‌هایی شده است که امیدوارکننده است و درباره تءاتر هم این اتفاقات خواهد افتاد.»

وی همچنین با اشاره به اینکه با خانواده پای نمایش‌های می‌نشیند، تأکید کرد «باتوجه به ویژگی‌های خانواده‌های از نوع سنتی ما، همین سلامت را نشان می‌دهد. حتماً تیاترهای خوب کم نیست که من به تماشای تئاتر می‌آیم.»

وزیر فرهنگ در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر اینکه تئات در اولویت چندم اوست، با اشاره با تئاتربینی‌های پیش از انقلاب خود گفت: «با وجود اینکه خانواده سنتی داشتم خانواده‌ام در دوران دانش‌آموزی تئاتر بازی می‌کردند. بچه‌هایم علاقه‌مند به تئاتر هستند. این حوزه‌ها به شکل شخصی برایم مهم بود.»

وی در پاسخ به شرایط کنونی تئاتر شهر و بازسازی ناقص آن، از صحبت با نوبخت گفت و اعلام کرد در آینده در این باره سخن خواهد گفت.

در این دیدار حسینی، معاون هنری وزیر و مهدی شفیعی، مدیر اداره کل هنرهای نمایشی او را همراهی کردند.

انتهای پیام/

نظر شما