logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 1 اسفند, 1396 - 16:45
کد مطلب: 14848
امام جمعه دره شهر گفت: عرفانهای حقیقی افراد را نه به سمت شخص بلکه انسان را به سمت خداوند سوق می دهند.

به گزارش سیمره خبر، حجت الاسلام "محمدجواد قنبر بیگی"امام جمعه دره شهر در مراسم عزادااری شهادت حضرت زهرا(س) گفت: کلام و گفتار این بانوی بزرگ اسلام شفاف، صریح و قاطع و زیبا بود.

 

وی اظهار کرد: خداوند متعال زیبایی کلام را به معصومین داده، زیرا زبان و گفتار ایشان برگرفته از قرآن و پیامبر(ص) است.

 

قنبربیگی افزود: صحبتی که براساس قرآن و پیامبر(ص) باشد مردم و چه بسا مخالفین مذهب شما را به سمت ایمان راهنمایی کند.

 

وی تصریح کرد: برخلاف افراد اهل قلم که مطالب را ملال آور و پیچیده بیان می کنند، قرآن و پیغمبر(ص) با قاطعیت و صریح موضوعات را برای مردم روشن می سازند.

 

حجت الاسلام قنبر بیگی روایت پیامبر(ص) در مورد طرز صیح انفاق را نمونه بارز اینگونه  بیانهای صریح و شفاف دانست و یادآورشد: ایشان افراط و تفریط را در صورتی برای خودشان چیزی نماند جایز ندانسته اند.

 

امام جمعه دره شهر در ادامه با اشاره به دراویش گفت: این فرقه اعمالشان هیچ ارتباطی به اسلام نداشته و فقط اسم آن را یدک می کشند.

 

وی تصریح کرد: در اسلام نماز جماعت به سمت مکان خاصی بوده و برای موقعیت اجتماعی ان را ترک نمی کنند در حالی که دراویش کاملا بر عکیس ان عمل کرده و قبله شان نیز به سمت شخص است.

 

قنبر بیگی افزود: عرفانهای حقیقی افراد را نه به سمت شخص بلکه انسان را به سمت خداوند سوق می دهند.

 

وی اظهارداشت: اینکه با نخوردن شراب، نکشیدن تریاک یا ترک قمار عملشان را اسلامی بدانند صرفا باز کردن دکان برای فرقه شان است.

 

حجت الاسلام قنبربیگی همچنین با رد ادعای انها مینی بر عدم دخالت در سیاست گفت: پس حضور پررنگ شما در فتنه ۸۸ واشوبهای اخیر نشان دهنده چیست.؟

 

وی افزود: کسی که اعمال و رفتارش مانند معصومین نباشد را نمی توان ان را شیعه دانست.

 

قنبر بیگی در ادامه ها اشاره به وضعیت محرومین در شهرستان گفت: شرایط دره شهر برای رسیدگی به محرومین و افراد ضعیف جامعه نسبت به جاهای دیگر خیلی بهتر بوده که البته باید آنرا افزایش دهیم.

 

وی پرداخت زکات مهمترین کار برای رفع مشکلات عنوان کرد و افزود: کسانی که علی رغم برداشت خوب محصول زکاتت پرداخت نکنند مسلما دچار مشکلات خواهند شد.

 

قنبربیگی تصریح کرد: ما باید مراقب افرادی که به پرداخت زکات بی توجه هستند باشیم و آنها را برای برای انجام این کار راهنمایی و متذکر شویم.

 

 

امام جمعه دره شهر خاطرنشان کرد: شرکت در سینه زنی مراسم حضرت فاطمه (س) و تجلیل از این بانو باعث افزایش مسئولیت ما می شود.

نظر شما