logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 22 دى, 1396 - 18:36
کد مطلب: 14523
امام جمعه دره شهر گفت: مسلما پیگیری مطالبات حق مردم است اما نه اینکه عده ای به خیابانها آمده تا دیگران ازاین شرایط به نفع خودشان سوءاستفاده کنند.

به گزارش سیمره خبر، حجت الاسلام "محمد جواد قنبر بیگی"امام جمعه دره شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور گفت: برخی به بهانه مطالبات به حق مردم مانند گرانی و بیکاری دست به اسلحه برده و با تخریب، اغتشاش و کشته سازی نیروهای نظامی به دنبال ایجاد یک ناامنی سراسری بودند.

 

وی اظهارکرد: مسلما پیگیری مطالبات حق مردم است اما نه اینکه عده ای به خیابانها آمده تا دیگران ازاین شرایط به نفع خودشان سوءاستفاده کنند.

 

قنبر بیگی افزود: البته با حضور منطقی و همراه با آرامش مردم، نیرو انتظامی، امنیتی، بسیج و سپاه در جریان کنترل و هدایت تجمعات بار دیگر مشتی محکمی بر دهان این اراذل و اوباشی داخلی و خارجی زده شد.

 

وی تصریح کرد: اضلاع این فتنه را امریکا، اسرائیل، پولهای نفتی عربستان و منافقین بعنوان پادوهای مزدور برعهده داشتند.

 

خطیب نماز جمعه دره شهر یادآورشد: استکبار در طول 40 سال از عمر انقلاب دائما در حال طراحی و برنامه ریزی توطئه ها و فتنه ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هست.

 

وی افزود: ترور و شهادت تعداد بیشماری از مردم، دانشمندان و نخبگان بزرگ کشور در طول انقلاب حاصل ساماندهی فتنه های این افراد است.

 

امام جمعه دره شهر خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم با بصیرت ایران همانند همیشه با حضور سریع و به موقع خود بساط دشمنان نظام و انقلاب اسلامی را برای چندمین بار جمع کردند.

قنبر بیگی در ادامه با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری در مورد دشمنان که "مانند مگس بر روی زخم می نشیند" تصریح کرد: بیکاری و گرانی زخم نظام بوده که دشمنان برای ضربه زدن به پیشرفتهای غیر قابل تصور کشور و نقش تعیین کننده ایران در دنیا به دنبال اینگونه زخمها هستند.

 

وی با بیان اینکه دولت، مجلس و مسئولان این زخمها را ترمیم کنند، یادآورشد: تنها راه رفع این مشکلات پیگیری جدی و پیشبرد عملی اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر انقلاب است.

 

خطیب نماز جمعه دره شهر گفت: حمایت از تولید ملی، رفع مشکل تعطیلی کارخانه ها، اشتغالزایی و جدیت در برخورد با قاچاق کالا از دیگر راههای رفع مشکلات مردم است.

 

وی قاچاق را یکی از موانع بزرگ در راه تولیدکنندگان عنوان کرد و افزود: مسلما جلوگیری از این پدیده شوم باعث رونق بازار تولید کشور شده و از ورود اجناس بی کیفیت که نمونه بهتر ان در کشور ساخته می شود جلوگیری خواهد شد.

 

حجت الاسلام قنبربیگی اظهارداشت: مطمئنا عده ای در بدنه نظام  این کارها را ساماندهی می کنند که دولت و قوه قضاییه با جدیبت با انها برخورد کنند.

 

وی همچنین در ادامه با اشاره به  فضای مجازی نیز گفت: دشمنان با وجود دو قرارگاه فضا مجازی و عملیات فیزیکی این جریانات اخیر را کنترل و شروع به تخریب ،سیاه نمایی، شایعه سازی، بی اعتنا کردن مردم به کارآمدی نظام و تخریب چهره های بلند پایه مملکت کردند.

 

قنبر بیگی یادآورشد: این کانالهای وابسته به استکبار با زیر سوال بردن زحمات هزاران قاضی شریف و اهانت به دولت و مجلس به دنبال سیاه نمایی بودند.

 

خطیب نماز جمعه دره شهر تصریح کرد: اقایان هشدارهای چند هفته پیش در مورد فیلترینگ این کانالهای لجن پراکن جدی نگرفتند تا اینکه با بروزاتفاقات اخیر و ترویج ساخت بمب تلگرام را کلا مسدود کردند.

 

قنبر بیگی با بیان اینکه  تنها فیلترینگ فایده ای ندارد، تاکید کرد:  برای رفع این مشکل راه اندازی یک شبکه بومی و ساماندهی ان توسط کشور راه حل مناسبی است.

 

وی  افزود: این طرح نیازمند عزم جدی از سوی مسئولان بوده تا همین شبکه داخلی به جای تلگرام در دسترس مردم قرار گیرد .

 

حجت الاسلام قنبر بیگی در ادامه عدم مطالبه مردمی در این خصوص را از مهمترین مشکلات دانست و یادآورشد: با توجه به نقش مهم کانالها و شبکه های مجازی در تربیت فرزندانمان این مسئله بصورت جد از طریق مسئولان پیگیری شود.

 

امام جمعه دره شهر در ادامه با اشاره به لغو سفر رئیس جمهور فرانسه به ایران نیز گفت: وی به دلیل صحبتهای با صلابت و انقلابی رئیس جمهور کشورمان مبنی بر بیرون راندن تروریستهای تحت حمایت این کشور باعث لغو این سفر بود.

 

پایان پیام/ز

نظر شما