logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 16 دى, 1396 - 09:45
کد مطلب: 14352
دادستان دره شهر گفت: در تمامی نزاعها و درگیریهای فردی، گروهی و سیاسی حضور بموقع معتمدین، والدین و بزرگان برای ختم اینگونه غائله ها بهترین گزینه است.

"علی ادبی فیروزجاهی" دادستان دره شهر در گفتگو با خبرنگار سیمره خبر با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور گفت: متاسفانه برخی با سوءاستفاده از مطالبات مردمی و با برنامه ریزی معاندین جان و مال مردم را بخطر انداختند.

 

وی اظهارکرد: هرچند این فتنه و اغتشاش با حضور بموقع مردم، نیروهای امنیتی و انتظامی در نطفه خفه شد اما باید واکاوی ان نیز برای جلوگیری از فتنه های بعدی بررسی شود.

 

فیروزجاهی افزود: مسئولان نیز باید در رفع مشکلات معیشتی، بیکاری و اقتصادی مردم تلاش خود را دوچندان کنند تا کسی از این موضوع سوء استفاده سیاسی نکند.

 

 وی در ادامه با اشار به  تحرکات در دره شهر نیز گفت: با توجه به فرهنگ و تمدن بالا، بصیرت، ولایتمداری و نیز انقلابی بودن مردم این شهرستان تا کنون هیچگونه مورد امنیتی در شهر مشاهده نشده است.

 

 

این مقام قضایی یادآورشد: تنها در هفته گذشته 20 نفر بصورت غیر قانونی در میدان ازادی شهر اقدام به تجمع کرده بودند که پس از ساعتی با حضور بزرگان و نیز مدارای نیروهای نظامی بدون هیچگونه مشکلی این اجتماع به پایان رسید.

 

 

دادستان دره شهر با تقدیر بزرگان و نیروهای انتظامی شهرستان، یادآورشد: در تمامی نزاعها و درگیریهای فردی، گروهی و سیاسی حضور بموقع معتمدین، والدین و بزرگان برای ختم اینگونه مسائل مهمترین گزینه است.

 

وی افزود: هرگونه تجمع بدون مجوز جرم بوده و درصورت تکرار و یا اسیب رساندن به اموال عمومی بدون اغماض با افراد برخورد می شود.

 

فیروزجاهی افزود: پس از درگیری انتخاباتی و نیز شهادت رئیس کلانتری دره شهر با تلاش مسئولان و مردم وضعیت شهر در حالت خاکستری قرار گرفته و نباید با اینگونه تجمعات احساسی ان را به حالت قرمز تغییر دهیم.

 

 

 وی اظهارداشت: شهر با تمدن دره شهر بعنوان قطب گردشگری استان ایلام که سالانه پذیرای هزاران توریست بوده و اینگونه مسائل می تواند به وجهه تاریخی، فرهنگی و معیشتی ان ضربه جبران ناپذیری وارد کند.

 

 

فیروزجاهی تصریح کرد: ما انتظار داریم ازاین به بعد در این گونه موردها هر شهروندی بعنوان یک پلیس و قاضی معتمد عمل کرده و مشکل را سریع قبل از هرگونه حادثه ای حل کنند.

 

 

وی با بیان اینکه هرگونه تجمع غیر قانونی جرم محسوب می شود، خاطرنشان کرد: حکم افرادی که در تجمعات اقدام به تخریب و آتش زدن اماکنی همانند بانک شود محارب محسوب می شود.

 

دادستان دره شهر خاطرنشان کرد:  معتمدین و بزرگان برای رفع دیگر پرونده های نزاع و قتل دستگاه قضا را یاری کنند.

 

پایان پیام/ز

 

نظر شما