logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 1 آبان, 1396 - 08:32
کد مطلب: 13088
فرماندار مهران از تردد 280 هزار زائر از مرز مهران از اول محرم تاکنون خبر داد و گفت: این روند در روزهای منتهی به اربعین در حال افزایش است.

به گزارش سیمره خبر ،"مراد ناصری"، فرماندار مهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی ایلام بیدار از تردد 280 هزار زائر از ابتدای ماه محرم تاکنون از مرز بین المللی مهران خبر داد.

وی با بیان اینکه این روند نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 15 درصدی برخوردار بوده، گفت: پیش بینی می شود تردد زائران در روزهای باقی مانده تا اربعین حسینی به اوج خود برسد.

فرماندار مهران اظهار کرد: امنيت حاكم بر مرز بين‌المللي مهران به واسطه تدابير انديشيده شده يكي از مهم‌ترين علل برگزيده شدن اين خروجي از سوي زوار است.

ناصری همچنین در خصوص حماسه اربعین نیز افزود: هماهنگی های داخلی در استان میان مسئولان و همچنین با مقامات عراق در مرز مهران برای برپایی هر چه بهتر حماسه بزرگ اربعین انجام شده و از آمادگی خوبی برای پذیرایی از زوار برخوردار هستیم.

وی ادامه داد: زائران مطمئن باشند هر کدام از انها هم ویزا و هم گذرنامه داشته باشند بدون هیچ گونه دغدغه ای می توانند از مرز بین المللی مهران تردد کنند.

فرماندار مهران بیان کرد: در این راستا با برپایی موکب های پذیرایی از زائران نیز از آنها پذیرایی بعمل خواهد آمد و این قول را به همه زائران می دهیم که چنانچه نسبت به اخذ ویزا و گذرنامه اقدام کنند بدون هیچ مشکلی از مرز مهران می توانند تردد کنند.

به گزارش ایلام بیدار، مرز بين‌المللي مهران در 90 كيلومتري جنوب استان ايلام بهترين و امن‌ترين خروجي براي تردد زوار به كشور عراق است.

نظر شما