logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 28 مهر, 1396 - 11:06
کد مطلب: 12988
«اورزلا فون در لاین» وزیر دفاع آلمان روز پنجشنبه در گفت وگوی تلفنی با حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفت: آلمان همه پرسی در اقلیم کردستان را تایید نکرده است و در این خصوص با مسعود بارزانی صحبت کرده ایم.

به گزارش سیمره خبر ،به نقل ازالسومریه نیوز عراق، «اورزلا فون در لاین» افزود: آلمان برنامه آموزش نظامی در اربیل را در پی تحولات اخیر در اقلیم کردستان قطع کرد تا این پیام را داده باشد که وحدت و یکپارچگی عراق را قبول دارد و به رهبری العبادی اطمینان دارد.
وزیر دفاع آلمان تاکید کرد که این کشور برای انجام فعالیت های مختلف با دولت مرکزی عراق اقدام خواهد کرد و در تلاش است تا روابط خوبی با عراق در همه زمینه ها برقرار کند.
ازسوی دیگر حیدر العبادی نیز گفت: آنچه که در کرکوک روی داد بازگشت نیروهای عراقی به این استان در چهارچوب اقدامات قانونی مطابق با قانون اساسی عراق بود.
وی افزود: نیروهای عراقی داعش را از خاک عراق بیرون رانده است و تنها بخش های کوچکی در مرز سوریه باقی مانده است و مرحله پس از داعش مرحله مهمی است که شامل برقراری امنیت در مناطق آزاد شده می شود.
نخست وزیر عراق روز پنجشنبه همچنین با 'بوریس جانسون' وزیر خارجه انگلیس نیز گفت وگو تلفنی داشت.
وزیر خارجه انگلیس در این گفت وگوی تلفنی گفت: دولت انگلیس درک می کند که همه پرسی اقلیم اشتباه بود و پیش از اینکه حکومت اقلیم اقدام به برگزاری همه پرسی کند این مساله را به مسعود بارزانی ابلاغ کرده بود.
وی از مواضع دولت مرکزی عراق در مواجه با این مناقشه قدردانی کرد.
شبک**9365**1392**مترجم: رضا میرزائی**انتشار: ابوالفضل بابایی

نظر شما