logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 19 مهر, 1396 - 14:04
کد مطلب: 12569
مدیرکل بخش آمریکای شمالی وزارت خارجه روسیه تأکید کرد خروج آمریکا از برجام خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کند و اگر واشنگتن ایران را مجددا تحریم کند، ایران حق دارد از برجام صرف نظر کند.

به گزارش سیمره خبر ،به نقل از پایگاه خبری «النشره»، «گئورگی بوریسنکو» مدیرکل بخش آمریکای شمالی در وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که برجام فعال و اجرایی است و همه کشور‌ها باید به آن متعهد باشند.

در حالی که برخی گزارش‌ها حکایت از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای خروج از برجام دارد، این دیپلمات روسی تأکید کرد که احتمال خروج ایالات متحده از توافق هسته ای، ادامه روند اجرای برجام را با ابهام مواجه خواهد کرد و در این صورت ممکن است ایران نیز به تعهدات خود دیگر پایبند نباشد.

وی با تأکید بر اینکه که خروج واشنگتن از برجام امنیت خاورمیانه را برهم می‌زند، افزود: اگر آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند، ایران حق دارد که از توافق هسته‌ای صرف نظر کند.

اخیرا گزارش‌های رسانه‌های آمریکایی حاکی بوده که دونالد ترامپ در فاصله زمانی ۱۲ تا ۱۵ اکتبر سیاست جامع دولت خود در قبال ایران را اعلام خواهد کرد. در حالی که پیش بینی‌ها حکایت از احتمال خروج ایالات متحده از برجام دارد، بسیاری از رهبران جهان از او خواسته اند که به توافق هسته‌ای غرب با ایران پایبند باشد.

نظر شما