logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 19 مهر, 1396 - 13:46
کد مطلب: 12558
سفیر فرانسه در واشنگتن، نوشته در صورتی که بعد از انقضای مفاد برجام رفتار ایران در چارچوب پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی نباشد، تحریم‌های ماقبل توافق هسته‌ای علیه این کشور احیا خواهند شد.

به گزارش سیمره خبر ،به نقل ازتسنیم، «ژرارد آرو»، سفیر فرانسه در آمریکا روز سه‌شنبه خاطرنشان کرده بعد از خاتمه توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، نظارت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر برنامه هسته‌ای ایران، در چارچوب پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) ادامه خواهد یافت.

 

وی در توئیتر نوشت: «پس از انقضای توافق هسته‌ای، NPT مانع دست‌یابی ایران به سلاح اتمی شده و این کشور را تحت نظارت آژانس نگاه خواهد داشت.»

 

آرو در پاسخ به سوال یکی از مخاطبان مبنی بر اینکه آیا معاهده منع گسترش برای اطمینان از عدم دستیابی ایران به سلاح اتمی کافی است نوشته است: «در صورتی که رفتار ایران با NPT همخوان نباشد، به وضع قبل از سال 2015 برگشته و احتمالاً تحریم‌ها را احیا می‌کنیم.»

 

دیپلمات فرانسوی، این اظهارات را در واکنش به انتقادهای مخالفان برجام  مطرح کرده که در ماه‌های اخیر مدعی شده‌اند برخی از محدودیت‌های توافق هسته‌ای ظرف 10 تا 15 سال بعد از اجرایی شدن آن از بین می‌روند.

 

آرو در جواب مخاطبی دیگر نوشته است: «برجام و بعد از آن NPT، هر گونه فعالیت ناهمخوان با برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز را منع می‌کنند.»

نظر شما