logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 19 مهر, 1396 - 13:44
کد مطلب: 12556
یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد که در جلسه امروز فرماندهان نظامی نیروهای مسلح عراق، موعد ورود این نیروها به کرکوک مشخص خواهد شد و احتمالا به زودی صورت خواهد گرفت.

به گزارش سیمره خبر ،به نقل از «اسپوتنیک»، یک منبع امنیتی ارشد عراقی اعلام کرد که نیروهای امنیتی وابسته به دولت مرکزی عراق به زودی وارد شهر کرکوک خواند شد تا امنیت شهروندان را در این شهر تأمین کنند.

این قدام در راستای تلاش دولت مرکزی عراق برای اعمال حاکمیت خود بر مناطق مورد مناقشه با اقلیم کردستان عراق صورت می گیرد، بعد از اشغال بخش هایی از خاک عراق در سال ۲۰۱۴ به وسیله تروریست های داعش، نیروهای پیشمرگه کُرد بخش هایی از کرکوک را آزاد کردند ولی خلاف قاعده ای که قرار بود کنترل مناطقی که آزاد می کنند را به دست نگیرند در طول دو سال گذشته کنترل کرکوک را در دست داشته اند.

دولت مرکزی عراق بعد از برگزاری همه پرسی جدایی کردستان از عراق، از مسئولان اربیل خواسته بود تا کرکوک را ترک کنند، یک منبع امنیتی عراقی به اسپوتنیک گفته که امروز چهارشنبه نشستی با حضور فرماندهان نظامی نیروهای مسلح عراقی برگزار می شود تا زمان دقیق ورود نیروهای عراقی به کرکوک اعلام شود.

با وجود اینکه کرکوک در داخل خطوط مرزی اقلیم کردستان عراق قرار ندارد، اما اربیل در اقدامی خلاف قانون اساسی عراق در این منطقه هم همه پرسی جنجالی خود را برگزار کرد.

نظر شما