logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 30 شهريور, 1396 - 08:06
کد مطلب: 12416
رئیس بهزیستی دره شهر گفت: با توجه به اشباع مهدکودک در سطح شهرستان هیچ مجوز جدیدی صادر نخواهد شد.

"مجتبی شاهیوند"رئیس بهزیستی دره شهر در گفتگو با خبرنگار سیمره سیمره خبر گفت: 40 مهد شهری و روستایی در این شهرستان فعالیت دارند.

 

وی اظهار کرد: این تعداد مهد با 100 پرسنل کار اموزش و نگه داری بیش از 1200 کودک دره شهری را برعهده دارند.

 

شاهیوند با اشاره به نحوه نظارت بر عملکرد مهدهای کودک افزود: پس از ابلاغ شهریه و اعلام منابع آموزشی، کلیه مهدهای شهرستان توسط بازرسین برای ارزیابی نحوه عملکرد در سه ماهه اول شروع سال تحصیلی اعزام می‌شوند.

 

وی تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی مهدها با جدیت پیگیری و برخورد خواهد شد که خوشبختانه تاکنون مورد تخلفی مشاهده و گزارش نشده است.

 

شاهیوند یادآورشد: با توجه به اشباع کودکستان در سطح شهرستان هیچ مجوز جدیدی صادر نخواهد شد.

 

وی افزود:: با توجه به آغاز فصل سرما و امکان شیوع برخی بیماری‌های واگیر بین کودکان، توصیه‌های لازم به کادر مهدها در عدم‌ پذیرش کودکان مشکوک صورت گرفته  که والدین نیز در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماری فصلی در کودکان خود تا پایان دوره نقاهت باید از بردن کودکان خود به مهدهای کودک اجتناب کنند.

 

 

رئیس بهزیستی دره شهر با بیان اینکه مهد کودک در تقویت شخصیت اجتماعی کودک بسیار نقش مهمی می‌تواند داشته باش، دخاطرنشان کرد: حضور کودک در مهد، اولین گام برای ورود به اجتماع است و به غیر از آموزش و پرورش، کودک به ویژه از نظر اخلاقی و مهارت‌های زندگی نیز در مهد انجام می‌شود.

 

نظر شما