logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 30 شهريور, 1396 - 07:48
کد مطلب: 12415
اختلاف شورا برسر انتخاب شهردار به صلاح مردم نیست بهتر است هرچه سریعتر شهردار ایوان انتخاب شود.

به گزارش سیمره خبر ،به نقل از جویزر؛در قانون اساسی کشورمان شوراها در چارچوب تحقق اصل عدم تمرکز اداری گامی در جهت توسعه سهم مشارکت مردم در نظام اجرایی جامعه محسوب می شوند و بر اساس آن بخشی از امور اداری استان ها، شهرستان ها، بخش ها و روستاها به مردم واگذار می شود.

در این سیستم مردم با انتخاب نمایندگانی برای انجام بخشی از امور اجرایی جامعه با اختیارات تعریف شده قانونی، در اداره امور محل خود مشارکتی عینی خواهند داشت.

از این منظر شوراها باعث افزایش نقش مشارکت مردم در اداره امور می شوند؛ این مشارکت از یک سو سبب افزایش احساس مسئولیت بیشتر در بین مردم می شود و از سوی دیگر موجب ظهور خلاقیت ها و ابتکارات افراد در اداره امور حتی در کوچکترین واحدهای اجتماعی در سطح روستاها و محلات می شود.

انتخابات  ریاست جمهوری و شورای اسلامی  شهر با ان همه حساسیت به پایان رسید و مردم شهرستان ایوان به عنوان شهرستانی در شمال استان حضوری 82درصدی را در پای صندوق های رای را به نمایش گذاشتند.

مردم با انتخاب خود اعضا شورای اسلامی را انتخاب کردند تا آنان به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری ازحق و منافع مردم دفاع نمایند و در عرصه آبادانی ورفع مشکلات شهر اقداماتی را انجام دهند.

آنچه این روزها در شهر ایوان زبان زد عام و خاص است بحث انتخاب شهردار است هر چند با روی کار آمدن شورای جدید سرپرست شهرداری ایوان انتخاب شد اما حساسیت هایی را جهت هر چه سریعتر انتخاب شدن شهردار به وجود آمده است که نشان از اهمیت داشتن سکان مدیریت شهرداری است.

 براساس اخبار  غیر رسمی در شورای شهر ایوان حاکی از اختلاف نظر دربین اعضای شورای شهربر سر انتخاب شهردار است که این امر باعث واکنش امام جمعه و فرماندار ایوان شدو خواستار انتخاب هرچه سریعتر شهردار توسط شورای شهر شدند و حتی فرماندار ایوان این مورد را متذکر شدند چنانچه  شهردار انتخاب نشود از ظرفیت های قانونی استفاده خواهد کرد و به این موضوع ورود پیدا می کند.

اما انچه که در این بین مهم  است این است که  مردم با رای خود به اعضای شورا اعتماد کردند واعضای شورا نیز باید به این اعتماد پاسخ مثبت دهد وتعیین تکلیف قطعی مدیریت شهرداری یکی از مطالبات بحق مردم است چرا که شهرایوان از لحاظ عمران شهری و مسائل شهری مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند و گذشت زمان به ضررشهر می باشد

یکی از شهروندان ایوانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: شهرداری ایوان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند مشکلات عدیده ای دارد که حل  کردن آنها نیازمند تلاش و جدیت فراوان است و نمیدانیم چرا در این خصوص کم کاری صورت می گیرد.

وی افزود: چندین ماه است که شوراها انتخاب شده اند ودر طول این مدت می توانستند اعضا با تشکیل جلسه و هم اندیشی به یک جمع بندی برسند و شهردار را انتخاب نمایند.

وی افزود : انتخاب یک شهردار توانمند می توانست گره ای از مشکلات مردم را باز کند و پاسخی بر نارضایتی و مطالبات آنان از شورای شهر باشد، و فکر می کنم می توانستند در این زمینه بیشتر تلاش نمایند.

این شهروندایوانی بیان داشت: متاسفانه چند وقتی است شایعات و خبرهای زیادی در محافل و فضای مجازی منتشر می شود که دال بر انتخاب گزینه های مختلف برای تصدی شهرداری است اما هنوز هیچکدم از این شایعات به واقعیت نپیوسته است.

وی ادامه داد: اختلاف شوراها درانتخاب شهردار  به صلاح مردم نیست و نباید جنجال ها و اختلافات سلیقه ای جای عمل به وظایف قانونی را بگیرد و لازم است با انتخاب یک شهردار که به فکر حل مشکلات شهری باشد وهرچه سریعتر به این اختلافات پایان دهند.

حال با توجه به  مطالب مطرح شده و تاکید امام جمعه و فرماندار مبنی بر انتخاب شهردار از سوی شورای شهر لازم و ضروری است که اعضا اختلافات را کتار بگذارند وبه یک جمع بندی نهایی برسند چراکه مردم در انتظار پاسخ اعتمادی هستندکه  به اعضاشورا کرده اند

 

انتهای پیام/الف

نظر شما