logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 18 مرداد, 1396 - 08:17
کد مطلب: 11277
نسبت به سال گذشته به وقوع پیوست؛
رشد 30درصدی جمع آوری زکات در دهلران
امام جمعه دهلران از افزایش جمع آوری 30درصدی زکات این شهرستان نسبت به مشایه سال قبل خبرداد.

به گزارش سیمره خبر ،به نقل ازنسیم دهلران،سید محسن موسوی- رئیس شورای زکات دهلران- در نشست شورای زکات دهلران اظهار کرد: در 4 ماهه اول سال جاری یک میلیارد و 500میلیون ریال زکات در شهرستان جمع اوری شده که نسبت به سال گذشته از رشد 30 درصدی برخوردار است.

 
وی با اشاره به ساخت دوباب حسینه از وجوهات زکات در شهرستان، افزود: در حوزه درمان، مسکن، جهیزیه و مخارج جاری مساجد نیز از زکات در شهرستان استفاده شده است.
 
رئیس شورای زکات دهلران با اشاره به اهمیت زکات و موارد استفاده آن، بیان نمود: اهمیت زکات و توجه به این موضوع آنقدر مهم است که 32 بار در قرآن ذکر شده است.
 
سید حسینعلی موسوی- فرماندار دهلران، نیز بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ زکات در جامعه تاکید کرد و گفت: زکات از موضوعات مهمی است که می تواند در موارد قابل استفاده در زمینه رفع بسیاری از مشکلات موثر باشد.
 
وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت متنفذین، شوراها و دهیاران در این خصوص تاکید کرد و بیان نمود: همایش زکات با حضور این افراد نقش موثری در پیگیری این موضوع دارد.
 
فرماندار دهلران تصذیح کرد: امسال از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان و توازن بالغ بر 35 میلیارد و 750 میلیون ریال در حوزه فرهنگ شامل مساجد و حسینه ها، حوزه های علیمه، اماکن متبرکه، مجتمع فرهنگی و هنری، مصلی و یادمان های دفاع مقدس اختصاص یافته است.
 
رضا حسنی- دبیر شورای زکات شهرستان- نیز گزارشی از اقدام ها و نحوه جمع آوری زکات در شهرستان ارایه کرد و گفت: مردم بخوبی به این مهم توجه دارند.
 
وی ادامه داد: ایجاد صندوق برکت در نانوایی ها برای رفع مشکلات خانوارهای بی بضاعت و پرداخت هزینه نان آنها از موضوعاتی است که در دستور کار شورای زکات شهرستان است.
نظر شما