logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 9 مرداد, 1396 - 09:03
کد مطلب: 11258
رئیس ستاد نماز جمعه دره شهر گفت: یکی از مهم ترین مسائلی که در خطبه های نماز جمعه باید مطرح شود بحث مسائل روز و تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب برای جوانان و اقشار مختلف مردم است.

"داور غلامیان" رئیس ستاد نماز جمعه دره شهر در گفتگو با خبرنگار سیمره خبر گفت: امروزه کشورهای جهان با دانستن اینکه خط مشی سیاسی نظام جمهوری اسلامی در نماز جمعه تعیین می شود هر هفته  تمام حواس رسانه ای خود را معطوف این اجتماع بزرگ می کنند.

 

وی با اشاره به  اینکه این نشانه عظمت اسلام است، اظهار کرد: تمام توطئه های دشمنان در 37 سال گذشته از طریق تریبون های نماز جمعه توسط ائمه جمعه سراسر کشور خنثی شده است.

 

غلامیان افزود: یکی از مهم ترین مسائلی که در خطبه های نماز جمعه باید مطرح شود بحث مسائل روز و تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب برای جوانان و اقشار مختلف مردم است.

 

وی با بیان این که نماز جمعه مهم ترین عامل حفظ اتحاد مسلمانان است، تصریح کرد: نماز عبادی سیاسی جمعه سنگر دفاع از ارزش های اسلامی و بیان مشکلات و گرفتاری های مردم است.

 

غلامیان در ادامه به عملکرد یکسال گذشته ستاد نماز جمعه دره شهر اشاره کرد و افزود: در این مدت با کمک تمام اعضا و مهیا کردن امکانات لازم با برگزاری 96 مورد نماز جمعه و وحدت، 36 مورد سخنرانی قبل از خطبه در موضوعات مختلف دینی سیاسی، 25 جلسه پرسش و پاسخ دینی با همکاری آموزش پرورش، بسیج و دانشگاهها گام مهمی را در زمینه های مختلف دینی، سیاسی و مذهبی برداریم.

 

وی خاطر نشان کرد: همچنین  برگزاری نمایشگاه های کتاب و عکس با حضور هنرمندان، ترویج فرهنگ نماز خوانی در روستاها، معرفی کتب بصیرتی در نماز جمعه، برگزاری نماز وحدت بصورت هفتگی در ادارات مختلف، تشکیل مهد ادینه ویژه فرزندان نماز گزار و تعلیم هنر و دین به آنهاو جلسات متعدد با هنرمندان شهرستان از برنامه های فرهنگی این ستاد بوده است.

 

رئیس ستاد نماز جمعه دره شهر افزود: در بحث برگزاری مراسمات نیز این ستاد با دعوت از مداحان و سخنرانان مطرح کشور اقدام به برگزاری محافل انس با قرآن و مناسبات مذهبی مانند محرم و صفر, ماه رمضان، شهادت و ولادت امامان معصوم کرده است.

 

غلامیان در ادامه تصریح کرد: یکی از مهمترین کارهای این ستاد در پنج سال گذشته برگزاری منظم نماز عید فطر بوده که در این مورد هرساله بیش از 9 هزار نفر به صورت منظم در این آیین مذهبی شرکت کرده اند.

 

وی گفت: این ستاد  با سرکشی مداوم از خانواده محترم شهدا جانبازان و ایثارگران،پیگیری مشکلات مردم محروم، ترویج اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر انقلاب و نیز حضور در مراسمات ملی مانند 22 بهمن، روز قدس، 13 آبان، هفته بسیج و... پیمان خود را با شهدا و نظام اسلامی و ملت ایران همیشه حفظ کرده است.

 

داور غلامیان  جمعه ضمن تشکر از حجت الاسلام "محمد جواد قنبر بیگی" امام جمعه دره شهر گفت: حضور وی در شهرستان باعث جذب گسترده و بی نظیر  مردم به ویژه جوانان به مساجد و محافل قرانی شده است.

 

رئیس ستاد نماز جمعه دره شهر در پایان با تأکید بر اینکه نماز های جمعه مهم ترین سنگر دفاع از انقلاب هستند خاطرنشان کرد: وحدت آفرینی و دشمن شکن بودن نماز جمعه باید به صورت عملی در جامعه دیده شود.

 

پایان پیام/ز

نظر شما