logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 16 تير, 1396 - 17:34
کد مطلب: 11114
امام جمعه موقت دره شهر گفت: قراداد توتال همانند قراردادهای برجام و 2030 به ظاهر خوب اما در باطن فریبنده و مشکل دار است.

به گزارش سیمره خبر، حجت الاسلام"عبداله شمسی" امام جمعه موقت دره شهر در خطبه های این هفته با اشاره به درپیش بودن روز عفاف و حجاب گفت: با توجه به آیات و روایات متعددی از قرآن و اهل بیت(ع) پوشش اسلامی برای زنان از ضروریات اسلام است.

 

وی با بیان اینکه حجاب یکی از جنجالی ترین مسائلدیروز و امروز بشریت است، اظهار کرد: عده ای با طرفداری از اعلامیه حقوق بشر و شعار فریبنده تساوی حقوق زن و مرد حجاب را دست و پاگیر دانسته و به مبارزه با یکی از ضروریات اساسی دین اسلام پرداخته اند.

 

شمسی افزود: در حالیکه اسلام به دنبال تفکیک انتظارات محیط خانواده ازمحیط کار است اما تفکر غربگرایانه  بین انها فرقی قرار نمی دهد.

 

وی تصریح کرد: مسلما این به معنی انزوا، گوشه نسینی و پرده نشینی زنان در اسلام نیست و زنان می توانند با پوشش اسلامی و نشاط در عرصه های سیاسی فعالیت کنند.

 

خطیب نماز جمعه دره شهر حضرت فاطمه(ع) یکی از نمونه های بارز زنان در اسلام دانست و یادآورشد: ایشان با وجود حجاب کامل و رعایت پوشش اسلامی در دفاع از حریم نبوی و امامت به با شکوه ترین و پرهیبت ترین مسائل سیاسی واجتماعی وارد شده و با بیاناتشان غوغا به پا می کردند.

 

وی در ادامه یه قرداد نفتی توتال بین ایران و فرانسه اشاره کرد و افزود:  این قرارداد درواقع بدون برگزاری مناقصه و ایجاد فرصت برای پیمانکاران و متخصصان داخلی صورت بسته شد.

 

حجت الاسلام شمسی خاطرنشان کرد: این حرکت با توانمندی دانشمندان و متخصصان داخلی ایران و نظریه بزرگ ونافذ رهبری در باب اقتصاد مقاومتی کاملا منافات دارد.

 

وی تصریح کرد: درحالی که پروژه هایی که در اختیار غولهای نفتی غربی قرار گرفته توسط شرکتها و متخصصان داخلی در حال توسعه و پیشرفت است، این اقدام دولت در واقع یک تحریم بر علیه شرکتهای داخلی، توانمندی دانشمندان و متخصصان داخلی این مرز و بوم است.

 

امام جمعه موقت دره شهر با بیان اینکه چرا با کشوری که با منافقین بر علیه این مملکت کار می کنند، اینگونه قرادادها بسته می شود، افزود: بی شک بوی توطئه از این قرارداد می آید و باید خیلی جدی تر مورد برسی، تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

 

وی در ادامه گفت: قراداد توتال همانند قراردادهای برجام و 2030 به ظاهر خوب اما در باطن فریبنده و مشکل دار است.

 

خطیب نماز جمعه دره شهر همچنین در ادامه به توهین یکی از روسای ستادهای انتخاباتی به صحابه پیامبر اشاره کرد و افزود: اینکه کسی به سلمان فارسی خائن خطاب کند وکسی واکنشی نشان ندهد جای تاسف دارد.

 

وی یادآورشد: باید به انهایی که حافظه دینی و تاریخیشان مشکل دارد گوشزد کنیم  سلمان فارسی یکی از صحابه پیامبربوده که به دلیل خدمات و جایگاهش او را سلمان محمدی می نامند.

 

شمسی با بیان اینکه بعد از توهین به امامان حال نوبت به صحابه پبامبر رسیده است، گفت: عده ای بنام داعش مساجد، مقبرها و تاریخ اسلام را از بین می برند و برخی نیز با تفکراتشان صحابه پیامبر و امامان معصوم(ع) رابه مبارزه بر می انگیزد.

 

وی افزود: باید با افرادی که به حریم اهل بیت اهانت می کنند با قاطعیت برخورد شود و هیچ بی تفاوتی از سوی مسئولین برای مردم قابل قبول نیست.

 

امام جمعه موقت دره شهر  با اشاره به گرمی هوا خاطرنشان کرد: بر اساس آموزه های دینی اسلام و عقل ومنطق به استفاده بهینه از آب و برق، مردم از اسراف و استفاده بیش از حد از این نعمات الهی جلوگیری کنند.

 

پایان پیام/ز

 

نظر شما