logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 15 تير, 1396 - 10:51
کد مطلب: 11113
روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام با صدور بیانه ای به خبر درج شده مشکلات روستای شهید سیکانی دره شهر در سایت سیمره خبر واکنش نشان داد.

به گزارش سیمره خبر ، در این بیانیه امده است:

 

مدیر محترم سایت خبری سیمره خبر دره شهر

سلام علیکم

احترا به استحضار میرساند در تاریخ 5 تیرماه جاری گزارشی با عنوان « زندگی در اینجا تعطیل است،چاله سیاه آخر دنیا است» به بررسی وضعیت محرومیت روستای مذکور در شهرستان دره شهر پرداخته شده بود. 

 

 در آن گزارش به نوعی خدمات چند ساله و متنوع کمیته امداد امام خمینی«ره» در روستای مذکور به نوعی نادیده گرفته شده است و به این خدمات هیچگونه اشاره ای نشده است. از جمله اینکه به نقل از یکی از اهالی روستا آورده شده که « ...نهادهای حمایتی نیز ما را ترد می کنند. »

 

یا اینکه در گزارش آمده است:  « شاید تنها نهادی که به داد این مردم ترد شده رسید بسیج سازندگی سپاه بود،....» همچنین  در جای دیگر آن گزارش به نقل از یکی از مسئولان شهرستان دره شهر آمده است: ...« اینجا بجر بسیج سازندگی سپاه کسی از مسئولان دولت کوچکترین تلاشی برای رفع محرومیتهای آن نکرده است.»

 

لذا به این خاطر جهت استحضار جنابعالی و مخاطبین گرامی سایت سیمره خبر و تنویر افکار عمومی جوابیه و توضیحاتی  ارائه ، شایسته است بر اساس  قانون مطبوعات و خبرگزاری ها در همان صفحه نخست متن کامل این جوابیه منتشر شود تا شائبه ایجاد شده در خصوص نادیده گرفته شدن خدمات این دستگاه در آن روستا مرتفع گردد .

 

1 – همانطوریکه جنابعالی و بسیاری از مخاطبین گرامی واقف هستند قسمت عمده ای از مشکلات ساکنین روستای مذکور برگرفته از ساختارهای فرهنگی و اجتماعی حاکم بر شهرستان  و برخی از باورهای مردم در این زمینه بوده و لذا سوق دادن همه ی مسائل به مبحث اقتصادی و برجسته کردن مشکلات معیشتی خطا تلقی میگردد که این مسئله نیازمند انجام فعالیت های پژوهشی ، فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرستان و روستای مذکور است که نیازمند بررسی های کارشناسی همه جانبه ی اهل فن و نیز دعوت از مدیران برجسته استانی جهت رفع مشکلات نهادینه شده مردم محروم این روستا است .

 

2 –  به استحضار میرساند کمیته امداد به عنوان یک نهاد خدمت رسان با همه محدودیتهایی که وجود داشته خدمات متنوعی به مردم این روستا در طول سالیان گذشته ارائه داده و این خدمات همچنان استمرار دارند. از جمله اینکه هم اکنون از جمعیت 25 خانواری این روستا حدود نیمی از آنان (11 خانوار) زیر پوشش خدمات این نهاد بوده و همانند سایر مددجویان مناطق مختلف استان از همه مزایای امداد از جمله دریافت مستمری ماهیانه، پرداخت جهیزیه به نوعروسان آنها، پرداخت کمک هزینه های تحصیلی به دانش آموزان و خدمات متنوع دیگر برخوردار هستند. علاوه بر این در  زمینه خدمات انجام گرفته در زمینه مسکن محرومین سال گذشته در قالب طرح محرومیت زدایی  5 باب مسکن  با همکاری مشترک کمیته امداد و بسیج سازندگی سپاه احداث شده که در این زمینه خانواده های مشمول توسط کمیته امداد شناسائی و معرفی شده اند و مبلغ 1 میلیارد و 250 میلیون ریال نیز  اعتبار هزینه شده در این زمینه از محل اعتبارات کمیته امداد تأمین شده و بسیج سازندگی سپاه پاسداران نیز مجری ساخت این واحدهای مسکونی بوده است.

 

3 – در سال گذشته توسط کمیته امداد مبلغ 117 میلیون ریال نیز بصورت موردی جهت ساخت 5 مورد سرویس بهداشتی ، 5 مورد هزینه گازکشی ، 5 مورد خرید بخاری گاز سوز و سه مورد بخاری آترا  پرداخت و در اختیار مددجویان مشمول  و دارای شرایط در همان روستا قرار گرفته گرفته است .

 

4 – همانطور که گفته شداز مجموع تقریبی 25 خانوار ساکن در روستا تعداد 11 خانوار که برابر دستورالعمل و بخشنامه های امداد شرایط لازم را داشته اند  تحت حمایت این نهاد قرار داشته و از کلیه مزایای مستمری و معیشتی،خدمات فرهنگی ، درمانی ،موردی ،عمرانی ، اشتغال  و..... بهره مند هستند.

 

5 – در طول سالهای 94 و 95 بیش از دو مرحله توسط مدیر کل محترم امداد  به منظور بررسی وضعیت زندگی مردم آن روستا بازدید و سرکشی بعمل آمده که نمونه آن افتتاح 5 باب منزل مسکونی احداث شده  برای خانواده های مددجوی آن روستا در مورخ 28/7/1395 بوده است .

 

6 –  علاوه بر این 5واحد مسکونی،  در چند سال گشته در قالب طرح مسکن نیازمندان این نهاد بیش از 10 واحد مسکونی دیگر برای این قشر ساخته شده ودر اختیار آنان قرار گرفته است .   همچنین در طول سال 95 نیز یک مرحله توسط مدیر تامین مسکن و ساختمان کمیته امداد کشور در معیت مدیر کل امداد و هیئت همراه از روستا بازدید و سرکشی بعمل آمده که درخصوص مشکلات مسکن سایر نیازمندان راهنمایی های لازم ارائه گردید.

 

7 – لازم به ذکر است آن دسته از خانواده های تحت حمایت دارای جمعیت بیش از 2 نفر این روستا که مشکل مسکن دارند در صورت دارا بودن شرایط لازم از جمله داشتن زمین ومکان مناسب و مجوز لازم همچون گذربندی و پروانه ساخت ، کمیته امداد آمادگی دارد تا پایان سالجاری به صورت رایگان برای این خانواده ها مسکن احداث نماید.

 

8 – موضوع اشتغال در روستای مذکور مقوله ای پیچیده است که همت  و اراده  همه مسئولان و دستگاههای ذیربط و متولی استان و همچنین تلاش و انگیزه خود اشخاص و داشتن فضای مناسب کسب وکار و موارد دیگر را طلب می کند. در این زمینه کمیته امداد نیز درخصوص پرداخت تسهیلات خوداشتغالی برای خانوادههای تحت حمایت که شرایط لازم دریافت وام را داشته باشند با هدف توانمند شدن آنان آمادگی خود را اعلام میدارد .

 

9 – تعداد 3 خانوار دارای فرزند یتیم ساکن در روستا دارای 10 نفر حامی بوده که درسال 95 و تاکنون مبلغ حدود 40 میلیون ریال کمک توسط حامیان محترم به حساب آنان واریز گردیده است که این رقم علاوه بر  مستمری و سایر خدمات پرداختی به این خانواده ها بوده است.

 

در پایان از این رسانه و  دیگر رسانه های استانی این انتظار وجود دارد که درخصوص  انعکاس خدماتی که در زمینه حوره های مختلف انجام میگیرد چنانچه قصد و نیت بر اطلاع رسانی منصفانه است این اقدام بصورت آگاهانه و با رعایت انصاف و اعتدال و کسب اطلاعات  لازم صورت گیرد.

 

در پایان ضمن سپاس از انعکاس عمق محرومیتهای روستای مذکور در این شهرستان توسط سایت سیمره خبر ، ذکر این نکته ضروری است که رفع محرومیتهای همه جانبه مردم این روستا نیازمند کار فرهنگی، اقتصادی و زیرساختی همه جانبه با مشارکت همه جانبه مسئولان و دستگاههای استان و شهرستان و همچنین تغییر نگاه و دیدگاه فرهنگی نسبت به مردم این روستا است که امیدوارم این مهم به زودی محقق شده و این گزارش نیز تلنگری باشد به مسئولان و همچنین مردم نیکوکار استان و کشور که از طریق آن انشاا...  به زودی شاهد رفع مشکلات  همه جانبه مردم محروم این روستا باشیم.

 

با احترام

 اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی «ره »استان ایلام  

 

دیدگاه‌ها

با سلام مدیرمحترم صیمره خبر فقط رووستای شهید سیکانی محروم نیست هرچند آنها روش زندگیشان چنین است باتشکر از روابط عمومی کمیته امدادت

خداوند به خدمتگذا ان دلسوزتوفیق انشا اللهاجر شما با خداوند هدف خدمتکه برای خدا باشد فرقی ندارد کمیته امداد باشد یا سپاه

طرد عزیزم نه ترد لطفا فارسی را پاس بداریم

سیمره خبر اخبارش هدفدار ودرجهت تضعیف دولت تدبیر و امید است .

عرض سلام و خدا قوت به همه کارکنان خدوم کمیته امداد

اگر گزارش سیمرغ خبر نبود کسی به فکر این مردم بد بخت نبود . این آمارها هم نمود ندارد . انشاالله منبعد کاری بگنید
نظر شما

دیدگاه‌ها

با سلام مدیرمحترم صیمره خبر فقط رووستای شهید سیکانی محروم نیست هرچند آنها روش زندگیشان چنین است باتشکر از روابط عمومی کمیته امدادت

خداوند به خدمتگذا ان دلسوزتوفیق انشا اللهاجر شما با خداوند هدف خدمتکه برای خدا باشد فرقی ندارد کمیته امداد باشد یا سپاه

طرد عزیزم نه ترد لطفا فارسی را پاس بداریم

سیمره خبر اخبارش هدفدار ودرجهت تضعیف دولت تدبیر و امید است .

عرض سلام و خدا قوت به همه کارکنان خدوم کمیته امداد

اگر گزارش سیمرغ خبر نبود کسی به فکر این مردم بد بخت نبود . این آمارها هم نمود ندارد . انشاالله منبعد کاری بگنید