logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 13 تير, 1396 - 09:29
کد مطلب: 11110
حجت الاسلام علیاری در جشنوار شعر رضوی دره شهر:
شعرا از حریم ولایت دفاع کنند/امام معصوم حول محور یک گروه یا دسته نیست
رئبس دفتر امام جمعه دره شهر گفت: نباید جایگاه و مقام امام و ولایت در عرصه سیاسی و جناحی محصور و محدود شود.

به گزارش سیمره خبر ، حجت الاسلام"مهدی علیاری" رئیس دفتر امام جمعه دره شهر درجشنواره شب شعر رضوی این شهرستان ګفت: اگر کسی مقام امام را بشناسد یعنی توحید را درک کرده و اگر نشناسد درواقع باید به توحید خود شک کند.

 

وی با بیان اینکه هرکسی در هرجایگاهی باید از مقام امامت و ولایت دفاع کند، اظهار کرد: درست همانند کسانی که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته از مقام ولایت در عراق، سوریه و ایران اسلامی دفاع می کنند.

علیاری افزود: گاهی در بعضی مکانها به مقام امام توهین می شود، اینجاست که شعرا میتوانند با قلم توانا خود همانند دعبل خزایی از اهل بیت دفاع کنند.

 

وی با بیان اینکه سکوت در مقابل توهین کنندگان به مقدسات خیانت است، تصریح کرد: بعضی شعرا در فرصتها و مناسبتها با القاب نسنجیده و سبک مقام امامت را مورد خطاب قرار می دهند که باید توسط شعرای ولایی به انها تذکر داده شود، نه اینکه به خاطر مسائل سیاسی از ان براحتی بگذرند.

 

 حجت الاسلام علیاری با اشاره بیه اینکه مقام امام حول محور یک گروه یا دسته نیست، یادآورشد:  نباید جایگاه و مقام امام و ولایت در عرصه سیاسی و جناحی محصور و محدود شود.

 

رئیس دفتر امام جمعه دره شهر خاطرنشان کرد: گر کسی در جایی با کلمات سبک شعری با طنز و شوخی مقام امام را مورد خطاب قرار دهد وظیفه دیگر شعرا این است که با استفاده از قلم و زبان گویای خود از مقام امامت دفاع کنند.

نظر شما