logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 13 تير, 1396 - 08:48
کد مطلب: 11109
رئیس بهزیستی دره شهر گفت: تا کنون نزدیک به چهار هزار نفربصورت مسقیم در سطح روستا و شهر از آموزشهای مراکز(سی. بی. یو) بهره مند شده اند.

"مجتبی شادیوند" رئیس اداره بهزیستی دره شهر در گفتگو با خبرنگار سیمره خبر گفت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از معضلات بهداشتی، روانی و اجتماعی در جهان بوده و افزایش استفاده از داروهای مجاز و غیر مجاز نسبت به سالهای گذشته حاکی از بروز یک مشکل جدی در سلامت جسمی،روانی و اجتماعی است.

 

وی اظهار عرضه، درمان وپیشگیری سه راه مبارزه با مواد مخدر در جهاندانست و اظهار کرد: گرچه مبارزه با عرضه مواد بسیار ضروری می باشد اما تا زمانی که در یک بازار تقاضا زیاد باشد عرضه را نمی توان پاین آورد.

 

شادیوند افزود: عوارض جسمی، روانی و اجتماعی جدی از اثرات مخرب استفاده از مواد مخدر است که درمان ان نیازمند هزینه، وقت و انرژی بسیار زیادی است.

 

وی تصریح کرد:سازمان بهزیستی ازبدو تاسیس بصورت جدی به موضوع آسیبهای اجتماعی پرداخته ودر سالهای اخیر با توجه به گسترش و اهمیت پدیده شوم اعتیاد و برنامه ریزی هایی جهت مبارزه با آن انجام شده است.

 

شادیوند یادآورشد: در همین راستا نیز بهزیستی با همکاری استانداریها اقدام بر تاسیس مراکز اجتماع محور (سی بی او)  در سطح محلات آسیب دیده نمود.

 

وی افزود: در شهرستان دره شهر نیز از سال 86 تا کنون 9 مرکز در سطح محلات آسیب دیده با حضور فارغ التحصیلات رشته روانشناسی بصورت اختصاصی در خصوص آسیبهای اجتماعی علی الخصوص اعتیاد و آموزشهایی برجامعه خدمات هدف ارائه می دهد.

 

رئیس اداره بهزیستی خاطرنشان کرد: تا کنون نزدیک به چهار هزار نفربصورت مسقیم در سطح روستا و شهر از آموزشهای این مراکز بهره مند شده اند.

 

وی تصریح کرد: در حوزه درمان نیز با وجود مراکز مشاوره و کمپ ها بصورت فردی متقاضیان ترک اعتیاد را مشاوره می دهیم.

 

وی با تقدیر از کمپ ترک اعتیاد"زندگی دوباره" گفت: بیش از 150 نفر در این مرکز مراحل ترک اعتیاد خود را باموفقیت سپری و به آغوش خانواده هایشان باز گردانده است.

 

مجنبی شادیونداظهار کرد: در حال حاظر بیمه 45 نفر از بهبود یافتگان تحت عنوان بیمه خویش فرمایی پرداخت می شود.

 

وی افزود: تاکنون 26 نفر نیز جهت اشتغالزای با همکاری بانک  تسهیلات چهار درصدی دریافت کرده اند.

 

رئیس بهزیستی دره شهر خاطرنشان کرد:: همچنین دومین کمپ در دهستان ارمو در حال راه اندازی می باشد تا شاهد مراجعه مددجویان ترک اعتیاد به شهرهای مجاور نباشیم.           

 

پایان پیام/ز      

نظر شما