logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 13 تير, 1396 - 08:10
کد مطلب: 11108
امام جمعه موقت دره شهر گفت: باتوجه به مضرات مواد مخدر برای دفاع از جان و مال مردم و جلوگیری از به خطر افتادن جامعه، استفاده از قرآن است.

به گزارش سیمره خبر ، همايش صيانت و گفتمان سازي اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر در شهرستان دره شهر برگزار شد.

 

حجت الاسلام "عبداله شمسی" امام جمعه موقت دره شهر در این مراسم گفت: توجه ادارات فرهنگی، دانشگاه ها و مدارس به مسئله مواد مخدر و اشریح ان برای نوجوانان و جوانان تاثیر فراوانی در پیشگیری از این بلای خانمانسوز دارد.

 

وی با بیان اینکه مواد مخدر صنعتی خطرناک و کشنده هستند، اظهار کرد: نباید همه مسئولیتها در این زمینه بر گردن یک اداره خاص باشد بلکه نیروهای فرهنگی نیز برای مبارزه با این معضل باید به میدان بیایند.

 

شمسی استفاده از اسلام و قران برای گفتمان سازی مبارزه با مواد مخدر را ضروری دانست و افزود: هروئین و مورفین که در دوره های اخیر پدید آمده اند در زمان پیامبر اسلام و ائمه اطهار با توجه به احادیث شیعه و سنی وجود داشته است.

 

وی تصریح کرد: باتوجه به مضرات مواد مخدر برای دفاع از جان و مال مردم و جلوگیری از به خطر افتادن جامعه، استفاده از قرآن است.

 

امام جمعه موقت دره شهر تصریح کرد: باید با تربیت استادان مجرب، استفاده ازآموزه های دینی، علم پزشکی و تلاش دستگاهای مرتبط گفتمان سازی مبارزه با این معضل را در میان جامعه نهادینه کنیم.

 

وی یادآورشد: مشکلات ذهنی، بیماری های ریوی، قلبی و گوارشی، اختلالات روحی و روانی، کم شدن عواطف و احساسات، اختلال فکری و جنون آمیز و  توهم که گاها منجر به قتل شده از موارد استفاده از مواد مخدر بخصوص تریاک می باشد.

 

امام جمعه موقت دره شهر خاطرنشان کرد: کار همه ادارات، دولتها، نهادهای فرهنگی، دانشگاه و مدارس درزمینه تلاش برای مبارزه با مواد مخدر قایل تقدیر است.

 

در این مراسم 10 نفر از فعالان مبارزه با مواد مخدر شهرستان تجلیل شدند.

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
نظر شما