logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 27 خرداد, 1396 - 08:49
کد مطلب: 11023
تابلویی که قرار بود اشتغال ایجاد کند اکنون آینه دق جوانان دهلرانی شده است.

به گزارش سیمره خبر ،به نقل ازنسیم دهلران،مطالبات مردم دهلران از نفت با توجه به اینکه طبق گفته مسئولان استخراج بیش از ۹۰ درصد استخراج نفت غرب کشور در این شهرستان انجام می شود یک مطالبه به حق می باشد.

 
یکی از مشکلات در زمینه نفت اشتغال بیش از حد غیر بومی ها در شرکت های نفتی دهلران بوده و است که دلیل عمده آن نبود دفتر نفت و گاز غرب کشور در استان ایلام و بخصوص شهرستان دهلران می باشد.
 
وجود دفتر نفت و گاز غرب کشور در استان کرمانشاه که سهم ناچیزی در استخراج نفت غرب کشور دارد باعث شده تا مردم در این خصوص به شدت از مسئولان کشوری ناراضی باشند. البته استقرا این دفتر در استان کرمانشاه بر می گردد به ۵ دولت گذشته و شاید به دلیل این بود که آن ها در وزارت نفت سهم داشته اند.
 
تلاش های زیادی هم از سوی مسئولان و هم از سوی مردم دهلران شد تا این مطالبه به حق اجرا شود و دفتر نفت و گاز غرب کشور در مکان اصلی خود یعنی شهرستان دهلران قرار گیرد.
 
حدود ۴ سال پیش بود که از سوی نماینده وقت مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی خبری مسرت بخش به مردم دهلران رسید که رایزنی ها در خصوص استقرار دفتر نفت و گاز غرب کشور صورت گرفته و خبرهای خوشی در راه است.
 
این خبر به مانند یک بمب شادی در شهرستان دهلران پیچید و شوق استخدام جوانان تحصیل کرده بیکار دهلرانی در خانواده ها هویدا شد.
 
پس از انتشار این خبر در رسانه ها بیش از دو سال هیچ اتفاق قابل لمسی رخ نداد تا اینکه در آذر ماه ۹۴ خبر افتتاح دفتر نفت و گاز غرب کشور دهان به دهان در سطح شهر دهلران پیچید.
 
امام پس از کلی تبلیغات و هیاهو یک دفتری به نام "دفتر هماهنگی و پشتیبانی پروژه های نفت و گاز غرب کشور در دهلران" در تاریخ ۲۶ آذر ۹۴ افتتاح شد.
 
به گفته مسئولان  در آن زمان" افتتاح دفتر هماهنگی و پشتیبانی پروژه های نفت و گاز غرب کشور در دهلران پل ارتباطی سازمانی بین مردم و مسئولین حوزه های نفت و گاز خواهد بود. "
 
مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در زمان افتتاح این دفتر اظهار کرد: افتتاح دفتر هماهنگی و پشتیبانی پروژه های نفت و گاز غرب کشور در شهرستان دهلران به دنبال ایجاد و فراهم کردن فضای اشتغال در منطقه هستیم.
 
در زمان افتتاح این دفتر بسیاری از پدران و مادران جوانان بیکار دهلرانی برای استقبال مسئولان استانی کشوری آمدند تا در زمان افتتاح نامه درخواست اشتغال فرزندانشان را تحویل دهند.
 
دفتری که فضای اشتغال را اِشغال کرده است
 
حال از آن زمان یک سال و ۶ ماه می گذرد و در این یک سال اخبار زیادی در خصوص استخدام های چند صد نفری غیر بومی در شرکت های نفتی دهلران به گوش می رسد و اطلاع رسانی نیز شد ولی هرگز از دفتر هماهنگی و پشتیبانی پروژه های نفت و گاز غرب کشور در دهلران حتی دودی حاصل از آب جوش روی اجاق گاز هم بلند نشد.
 
به تازگی مسئول نیروهای حراستی شرکت نفت که یک دهلرانی بود و تلاش های فراوانی برای به کارگیری جوانان دهلرانی در بخش بسیار ناچیز حراست می نمود را نیز به مرکز استان انتقال داده و یک غیر بومی را جایگزین نموده اند تا به تدریج رؤیاهای استخدام جوانان دهلرانی در شرکت های نفتی که این مردم با مرزداری از آن ها حراست می کنند به فراموشی مطلق سپرده شود.
 
اکنون دفتر هماهنگی و پشتیبانی پروژه های نفت و گاز غرب کشور در دهلران آینه دق جوانان شده و هر از چند گاهی که از جلوی آن عبور می کنند غصه ای به غصه های درونشان افزوده می شود.
 
دفتری که فضای اشتغال را اِشغال کرده است
 
محل دفتر هماهنگی و پشتیبانی پروژه های نفت و گاز غرب کشور در دهلران متعلق به شهرداری است که این مکان در جای بسیار مناسبی وجود دارد و اگر خالی شود شاید جوانی بتواند با اجرای یک طرح در آن فضای اِشتغال برای چند جوان دیگر را نیز فراهم نماید.
 
امید است که نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی وضعیت این دفتر را پیگیری نماید و در صورت لزوم برای تبدیل شدن آن به دفتر نفت و گاز غرب کشور تلاش نماید و پیگیری های خود را به مردم این شهرستان اطلاع رسانی نماید.
 
نظر شما