logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 21 خرداد, 1396 - 10:52
کد مطلب: 10998
مدیر جهادکشاورزی دره شهر گفت: بیش از 190 خانوار کشاورز و بهره بردار از روستاهای بخش مرکزی دره شهر به کشت و تولید این محصول مشغول فعالیت هستند.

"طیار فیلی" مدیر جهادکشاورزی دره شهر در گفتگو با خبرنگار سیمره خبر گفت: در سال زراعی جاری 190 هکتار از اراضی مستعد و حاصلخیز این شهرستان به کشت طالبی اختصاص یافته است.

 

وی اظهار کرد: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت پنج هزارو 130 تن محصول طالبی مرغوب به ارزش اقتصادی 51 میلیارد . 300 میلیون ریال تولید و روانه بازار مصرف شود.

 

فیلی افزود: بیش از 190 خانوار کشاورز و بهره بردار از روستاهای بخش مرکزی دره شهر به کشت و تولید این محصول مشغول فعالیت هستند.

 

وی یادآورشد: متوسط برداشت این محصول 25 تن در هر هکتار بوده که علاوه بر تامین نیاز داخلی 85 درصد آن نیز به استانهای همجوار صادر می شود.

 

فیلی  اراضی حاصلخیز، آب و هوای مناسب، استفاده از ارغام پر محصول، تجربه بالای و دانش فنی بالای کشاورزان و نیز استفاده از توصیه های فنی  کارشناسان جهاد کشاورزی را دلیل مرغوبیت خاص این محصول در دره شهر عنوان کرد.

 

مدیر جهادکشاورزی دره شهر خاطر نشان کرد: نبود بازار میوه و تره بار در این شهرستان باعث گردیده تا بخشی از سود حاصل از دسترنج کشاورزان عاید واسطه ها و دلالان شود.

 

برداشت طالبی در شهرستان دره شهر  از نیمه دوم خرداد ماه آغاز و تا پایان تیرماه ادامه دارد.

 

پایان پیام/

 

نظر شما