logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 28 ارديبهشت, 1396 - 17:40
کد مطلب: 10928
دادستان دره شهر گفت: دستگاه قضا بطور ویژه جرائم انتخاباتی را رصد کرده و در سریع ترین زمان ممکن به آنها رسیدگی می کنند.

"علی ادبی فیروزجاهی" دادستان دره شهر در گفتگو با خبرنگار سیمره خبر گفت: دستگاه قضایی در برخورد با مخلان و عاملان بی نظمی در عرصه انتخابات مصمم و قاطع است.

 

وی اظهار کرد: خرید و فروش رای، تهدید یا تطمیع در رای انتخابات، رای دادن با شناسنامه دیگری، رای دادن بیش از یک بار و توصیه به نوشتن اسم نامزد خاصی در برگه انتخابات توسط افرادی در شعبه های انتخابات از موارد تخلف در انتخابات است که باید توسط نامزدها رعایت شود.

 

فیروزجاهی افزود: مجازات مرتکبین در موارد 75 الی 88 قانون انتخابات تعیین شده که شامل حبس، جزای نقدی، انفصال از خدمات دولتی و محرومیت عضویت در هیات های اجرایی و نظارت است.

 

وی تصریح کرد: تجمع افراد در شعب اخذ رای و جلوی فرمانداری بعد از رای دادن ممنوع است و در صورت تمکین نکردن با فرد یا افراد خاطی بعنوان اخلال در نظم عمومی برخورد پلیسی قضایی می شود.

 

این مقام قضایی یادآور شد: به استناد ماده 88 این قانون مجزات های قانونی منحصر به قانون انتخابات نیست و در هر مورد تخلف به سایر قوانین جزایی نیز محکوم خواهند شد.

 

وی افزود: متصدیان انتخابات نیز به دلیل تجربیات گذشته و سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب از اعلام شمارش آرا شعب خود تا پایان انتخابات جدا خود داری کنند.

 

فیروزجاهی تصریح کرد: همچنین  تا اعلام نهایی نتیجه انتخابات از طریق وزارت کشور از راه اندازی کارناوالهای شادی توسط هواداران کاندیداها در سطح شهرستان ممنوع می باشد.

 

دادستان دره شهر خاطر نشان کرد:  ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی کوچکترین مداخله ای در روند برگزاری انتخابات را مورد رصد دقیق قرار داده و با دقت نظر تمامی تخلفات نامزدها و طرفداران آنها را رصد و بصورت ویژه رسیدگی می کند.

نظر شما