logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 26 ارديبهشت, 1396 - 09:14
کد مطلب: 10913
بمناسبت روز بسیج عشایری همایش سران ایلات و طوایف در سالن آمفی تئاتر ارشاد اسلامی این دره شهر برگزار شد.

به گزارش سیمره خبر ، سرهنگ"رحیم طهماسبی"فرمانده سپاه ناحیه دره شهر در این مراسم گفت: عشایر در کلام امام (ره) بعنوان پشتوانه مملکت محسوب می شوند.

 

وی اظهار کرد: عشایر با اعتقاد به نظام و انقلاب، صمیمیت و سازندگی کار امنیت مرزهای کشور را با نیروی انسانی خود بر عهده دارند.

 

 طهماسبی افزود: متاسفانه هم اکنون محصولات عشایر شامل پشم و کره به دلیل واردات بی رویه از کشورهای آمریکا، امارات و نیوزلند روی دست عشایران زحمت کش ما مانده است.

 

وی رکود اقتصادی را بعنوان مهم ترین عامل تاثیر گذار بر زندگی عشایر عنوان کرد و یادآورشد:  تعطیلی 300 کارخانه لبنیاتی در سال گذشته و هزینه های تمام شده برای کشاورزان بالاتر از آن است که بخواهند در بازار محصولات را خریداری کنند.

 

سرهنگ طهماسبی با بیان اینکه برنامه ریزی برای عشایر یعنی اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: باید برای فروش و مطرح کردن صنایعی این قشر مهم همچون گیوه، ماشته و جاجیم در میان سرمایه گذاران تلاش کنیم.

 

فرمانده بسیج دره شهر با اشاره به انتخابات پیش رو خاطرنشان کرد: از تمامی ریش سفیدان و سران ایلات وطوایف انتظار داریم که باهم اندیشی همدیگر مردم را تشویق به حضور حداکثری در این رویداد مهم کنند.

 

پایان/ز

 

 

 

 

 

 

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
نظر شما