logo-samandehi

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

تاریخ انتشار : 24 بهمن, 1395 - 09:52
کد مطلب: 10657
مشکلات شبکه آب روستای زید واقع در شهرستان بدره باعث ده تا مردمان این روستا با دیک حمام کنند.

به گزارش سیمره خبر ، به نقل از ایلام بیدار:: استان ایلام یکی از استان های کمترتوسعه یافته کشور محسوب می شود که مناطق دورافتاده در این استان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند؛ مردمانی که آرزو دارند مسئولان بتواندد با همت خود گامی را برای مشکلات آنان بردارند.

یکی از مشکلاتی که این روزها در بسیاری از این مناطق استان مردم با آن مواجه هستند، "آب" است چه در حوزه شرب و چه در حوزه کشاورزی؛ به طوری که در یکی از روستاهای استان ایلام به نام روستای "انارک"، دسترسی مردمان این روستا به آب شرب لوله ها به یک رویا تبدیل شده است.

مردمان این روستا آب خود را از تانکرهای نه چندان بزرگ که در روستا وجود دارد تهیه می کنند و هنوز از آغاز احداث این روستا در روزهای آغازین و در حدود چهل سال هنوز ابی از لوله های ساکنان این روستاها گذر نکرده است.

یا در مناطق دیگری از جمله روستاهای هلیلان واقع در شهرستان چرداول، کانال های کشاورزی زمین های مزارع کشاورزان تهی از آب است و این باعث نارضایتی مردمان این مناطق شده است.

اما شرایط دسترسی به آب در روستای زید در شهرستان بدره نیز با مشکلاتی رو به رو است؛ مشکلاتی که نیازمند ورود جدی مسئولان برای رفع مشکلات است.

شبکه آب این روستا که از قدیمی ترین و فرسوده ترین شبکه های آب استان است در سال 60 احداث شده است.

مردمانی که با دیک حمام می کنند

‌شبکه ‌‌شرب ‌این روستا‌‌‌ آن موقع برای برای جمعیت‌۱۵۰ نفری احداث شده بود اما در حال حاضر جمعیت این روستا‌ ‌به بیش ‌از  850 نفر رسیده است.

این‌ شبکه ‌فرسوده‌ و قدیمی غیرکارشناسی ‌‌و از زیز منازل‌ مردم‌ کشیده ‌شده و همیشه ‌برای‌ مردم این ‌روستا مشکل‌‌ عدیده‌ای‌ به وجود اورده‌‌‌ است.

این‌ شبکه ‌فرسوده و غیراستاندار‌ هنگام ‌شکستگی منازل‌ مردم ‌پر از‌ اب‌ می‌شود و درگذشت‌ زمان‌ از رسوب کیپ‌ شده است؛ ‌حال‌ جوابگوی جمعیت ‌نیست .

مردم‌ با دیگ‌ حمام‌ می‌کنند ‌که ‌باعث اعتراض‌ این ‌روستا ‌گردیده‌ است و از همه ‌بدتر منبع ‌اب ‌این روستا‌ به ‌طور صد در صد ‌تخریب وغیرقابل ‌استفاده شده است.

مردم این روستا در پایان تأکید دارند: بارها‌ گزارشهای ‌در این مورد ‌داده‌ایم ‌ولی ‌‌هنوز‌ جواب قطی ‌که ‌به ‌حال‌ این‌ مردم دراین ‌سرمای‌ زمستان که ‌با دیگ‌ و اجاق ‌گاز ‌برای ‌حمام و شتشو‌ استفاده ‌می‌کنند ‌نگرفته‌ایم‌‌.

این در حالی است که نبود فشارشکن یا سوپاپ در مسیر این لوله قدیمی باد داخل شبکه کنتور رد می شود و همین باعث رد شدن شماره کنتور می شود و این نشان می دهد که مردم بیشتر پول باد پرداخت می کنند تا آب.

روستای زید,دیک حمام,استان ایلام,ایلام بیدار

انتهای پیام/

نظر شما