logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 21 دى, 1395 - 08:33
کد مطلب: 10520
در راستای معرفی صنایع دستی و بومی دهلران؛
گشایش فروشگاه معرفی صنایع دستی و بومی شهرستان دهلران
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دهلران گفت: در راستای معرفی و فروش محصولات صنایع دستی و بومی شهرستان دهلران، فروشگاه مخصوص فروش صنایع دستی در دهلران دایر خواهد شد.

به گزارش سیمره خبر ،به نقل ازنسیم دهلران،فرج فاضلی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: در راستای معرفی و فروش محصولات صنایع دستی و بومی شهرستان دهلران، فروشگاه مخصوص فروش صنایع دستی در دهلران دایر خواهد شد.

 

وی افزود: تاکنون تعداد 18 کارگاه فعال صنایع دستی در رشته‌های گلیم نقش برجسته، نمدمالی، حصیربافی، مرصع کاری، چاقوی دستی، جاجیم بافی در شهرستان دهلران راه‌اندازی شده است.

 

مدیر اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان دهلران اضافه کرد: با راه‌اندازی و فعال سازی این کارگاه‌های صنایع دستی برای 28 نفر در بخش صنایع دستی با حمایت صندوق کارآفرینی امید ایجاد اشتغال صورت گرفته است.

 

وی ادامه داد: همچنین در جهت حمایت از صنایع دستی و بومی شهرستان به این کارگاه‌ها تسهیلات با سود 4 درصد پرداخت شده است.

 

فاضلی عنوان کرد: در راستای حمایت و بازاریابی این صنایع دستی و بومی شهرستان، فروشگاهی تحت عنوان فروشگاه مخصوص خرید و فروش محصولات صنایع دستی و سوغات در دهلران افتتاح خواهد شد.

 

وی یادآور شد: در این طرح که با کمک صندوق کارآفرینی امید اجرا خواهد شد افراد دارای تحصیلات مرتبط یا علاقمند به صنایع دستی با گذراندن دوره آموزشی و اخذ مدارک لازم به صندوق کارآفرینی امید معرفی خواهند شد و پس از دریافت تسهیلات و مجهزکردن فروشگاه، همه نمونه محصولات تولیدی از کارگاه‌ها را خریداری و هم در نمایشگاه‌ها شرکت داده خواهند شد و هم با قیمت مناسب به بازار مصرفی عرضه خواهد شد.

 

 

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دهلران تصریح کرد: همچنین در بحث اقتصاد مقاومتی که صنایع دستی و گردشگری از مولفه‌های مهم آن هستند، طرح‌های گردشگری به فرمانداری دهلران جهت استفاده کردن از تسهیلات اقتصاد مقاومتی ارسال شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه نگاه دولت تدبیر و امید به گردشگری و صنایع دستی یک نگاه حمایتی است، افزود: در صورت حمایت با کمترین سرمایه میتوان کارگاه صنایع دستی را تجهیز کرد و نوعی اشتغال پایدار را ایجاد کرد

نظر شما