logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 15 دى, 1395 - 09:03
کد مطلب: 10470
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان ایلام خبر داد
ارائه تسهیلات کارآفرینی امید به سازمان‌های مردم‌نهاد ایلام
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان ایلام از ارائه تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به سازمان های مردم‌نهاد جوانان ایلام خبر داد.

به گزارش سیمره خبر ،به نقل از خبرگزاری فارس جعفر شرفخانی در نشست دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد استان ایلام اظهار داشت: مأموریت سازمان‌های مردم نهاد یک مأموریت الهی و اجتماعی است و باید از فعالان این عرصه به نحو شایسته‌ای تقدیر شود.

وی ادامه داد: دستورالعمل حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد وظایف و اختیارات در خصوص حمایت از آنها را مشخص کرده است و در قالب آن می‌توان از تشکل‌های مردمی که تبلور مردم سالاری هستند حمایت کرد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان ایلام اظهار کرد: علاوه بر آن تفاهم‌نامه مشترک مابین وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید کشور در تاریخ ششم آذرماه به امضای طرفین رسیده و برای بومی‌سازی به استان ابلاغ شده است، از همه دبیران محترم این دستور العمل و تفاهم‌نامه را به دقت مطالعه بفرمائید چرا‌که این دو همپوشانی دارند و بندهایی از تفاهم‌نامه مربوط به فعالیت‌هایی است که سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان در سطح جامعه انجام می‌دهند.

وی افزود: صندوق کارآفرینی امید سه نوع حمایت دارد، نوع اول که کارفرمایی است که در آن فردی یک کسب و کار راه‌اندازی می‌کند و افرادی را در آن مشغول کرده و بیمه می‌کند و کار تولید را شروع می‌کند، صندوق تا سقف یک میلیارد ریال اجازه حمایت از این طرح و پروژه‌ها را دارد.

شرفخانی بیان کرد: حمایت دوم صندوق از طرح‌های خود اشتغالی است که تا سقف 300 میلیون ریال بر اساس طرح توجیهی و وسایل و ابزار کار مشول دریافت تسهیلات می‌شوند، سومین نوع تسهیلات مربوط به سپرده گذاری‌ها است که با فعالیت‌ها و اهداف سمن‌ها تناسبی ندارد.

وی ادامه داد: سازمان‌های مردم‌نهاد عموما مشمول حمایت‌های نوع اول یعنی پشتیبان و کارفرمایی می‌شوند چرا‌که هدف آنها شخصی و ایجاد شغل برای خودشان نیست و می‌خواهند برای جامعه هدف و مخاطبان ایجاد شغل کنند، ضمن اینکه سعی شود طرح‌های ارائه شده از سوی سمن‌ها ایجادی باشد تا توسعه‌ای، یعنی یک کارگاه تولیدی جدید راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/

نظر شما